Skocz do zawartości

Durafly Cessna 182 1.4meter 5Ch


ciszex

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zamówiłem dla siebie Cessnę Durafly, bo jak na model piankowy tej wielkości i ceny jest jedną z najbardziej proporcjonalnych i ma miejsce na zrobienie kokpitu.

Jest to mój trzeci model po Mustangu i Zlinie (linki w podpisie) i w porównaniu do nich lata się bardzo fajnie, bezstresowo, szczególnie przed lądowaniem, bo dzięki klapom prędkości są niewielkie. Przeciągnięcia łagodne, ciężko ją wprowadzić w korkociąg z którego wychodzi praktycznie sama. Jak to Cessna - leci sama, jak się nie przeszkadza ;) Po zamontowaniu większych kółek (64 i 76mm) można spokojnie startować i lądować na trawie. Trzeba jednak "wystrugać" sobie przednią goleń podwozia mieszczącą większe koło. Ze standardowym wyposażeniem jest całkiem żwawa w powietrzu, można bez problemu wykonywać podstawową akrobację.

 

Docelowo planuję zrobić ten egzemplarz:

Dołączona grafika

 

Stan "surowy" w locie w sobotnie popołudnie:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

P.S. Na ostatnim zdjęciu ląduje ze spadochronem hamującym :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.