Skocz do zawartości

Dziwny problem w Spektrum DX5e


Kaczor1992

Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu pakietu poprzez bec'a do aparatury dioda led zaczyna szybko migać czyli teoretycznie wszystko ok ale po włączeniu aparatury dioda nie przestaje migać. Jedynym sposobem na używanie sprzętu jest podłączenie pakietu do odbiornika a następnie włączenie aparatury z przytrzymanym przełącznikiem uczeń-nauczyciel( tak jak w przypadku bindowania) wtedy diody na aparaturze jak i na odbiorniku zaczynają świecić tak jak w przypadku bindowania i po chwili wszytko jest ok( serwa reagują na wychylenia drążków) jednak nie jest normalny sposób włączania apki, więc tu moje pytanie czy ktoś miał może podobny problem lub wie co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jednak na problem odbiornika, chyba że nadajnik wciąż został w trybie bindowania?

 

Generalnie procedura bindowania jest taka (ja mam DX7, ale pewnie w DX5e będzie tak samo):

 

1. Wkładamy wtyczkę bindowania (bind plug) do gniazda bind/batt

2. Wpinamy zasilanie do innego, dowolnego wejścia

3. Uruchamiamy nadajnik w trybie bindowania

4. Gdy dioda w odbiorniku zacznie się świecić w sposób ciągły, wyciągamy wtyczkę bindowania

5. Wychodzimy z trybu bindowania nadajnika i wyłączamy go

6. Włączamy nadajnik

7. Wyłączamy odbiornik

 

Po tych zabiegach, po podłączeniu zasilania wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.