Skocz do zawartości

Panel do Boxu Startowego


Arek Pniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

pod tym linkiem znajduje sie opis jak w prosty sposob samemu i tanim sposobem wykonac panel do naszego skrzynki startowej, poprosilem o ten material autora tej stronki aby mi udostepnil abym mogl na moja strone wprowadzic ale nie wyrazil zgody... wiec podaje ten link ..... mysle ze moze sie komu przyda , warto sobie popatrzec

 

z pozdrowieniami

 

 

i link na ta strona ;

 

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/pp.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

w tekscie pod Note 2* (Part 1)

 

jest schemat elektroniki jaka mozesz uzyc i spis czesci , jezeli chcialbys to troche rozwinac.....

 

mysle ze Dali moglby ci podsunac pare dobrych rad co do tego uzadzonka sam je stwozyl i uzywa :D , u mnie z elektronika to tylko co dla siebie jak cos sknoce to wiem ze moj blad :mrgreen:

 

a ten panel uwazam ze jest w sumie prosty do wykonania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ja tez wykonałem ten panel z tym ze chciałem dodać jeszcze moduł ładowarki zrobiony na max713 ale jak kupiłem SHARKA 10 to dałem sobie spokuj. Oprócz tego zamontowałem dwa zródła zasilania AKU i zasilacz. W trakcie pracy na zasilaczu ładuje sie aku 12V 7Ah.

 

skrzynia1.jpg

 

skrzynia2.jpg

 

skrzynia3.jpg

 

 

 

 

ogólnie twój panej jest spoko .... i chyba ten mój zmienjsze to takich rozmiarów ja ty masz.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zrobiłem układ z Mosem na wyjściu to znaczy drugi schemacik na stronie.

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/glow.htm

Regulacja prądu świecy jest potecjometrem.Układzik pracuje prawidłowo w dość dużym zakresie napięciowym 6-15V.

Prąd świecy mam wstępnie ustawiony na 0.9A i bardzo ładnie odpala silnik.

Zastosowałem dwa mierniczki są ładne i tanie,dość dokładne.

Marcin też masz wypasiony panelik startowy.Jestem ciekaw ile to wszystko waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

zrobiłem taki zasilacz do świecy

http://www.webx.dk/rc/glow/glow.htm

 

ale coś jest nie halo- regulacja potencjometrem jest tylko w 20% wartości zakresu (ale to powiedzmy można zmienić potencjometr), natomiast przykre jest to, że amperomierz wychyla się tylko jakieś 0,2-0,4 A, chociaż świeca żarzy się do białości. Nie wiem czy to wina tego amperomierza , że sterowany impulsowo pokazuje mniejszy prąd, czy jak. Mogę niby kupić amperomierz na 1A, o ile by to rozwiązało problem.

Na schemacie nic nie zmieniałem, tylko R5 dałem nie 750K ale chyba 820K, bo akurat takiego nie mieli, ale to chyba nie pownno mieć znaczenia.

pzdr

 

EDIT

zasilacz już zrobiony i zmotowany. Ze zmian :

R5 wrócił do wartości 750k

potencjometr zamiast 100k dałem 22k bo mial za mały zakres

R4 dałem mniejszy (coś koło 1 k) bo śweca żarzyła się już na minimum mocy, a tak nie chciałem

zamiast Rm dałem ok. 50cm cienkiego przewodu

zamiast amperomierza dałem miliamperomierz (od samolotu tak naprawdę,więc wyglada czadersko) i teraz ładnie pokazuje ok. 2/3 wychylenia skali gdy świeca ładnie się żarzy, aperomierz 5A nie wychylał sie nawet o 10% (BTW- chce ktoś kupić panelowy amperomierz?)

 

a tak wygląda zabudowane

zasilaczzn3.jpg

w800.png

 

w sumie nie wiem czy to tak taniej wychodzi dużo niż kupić gotowy panel, może i nie, ale chciałem mieć w jednym stylu całość, a ponadto te panele mają jakieś wyjścia na pompę zupełnie niepotrzebne dla mnie. No i satysfakcja że coś się zrobiło samemu- bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.