Skocz do zawartości

Mig-29 ParkJet


spetial

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Także lotki reagują prawidłowo (tak mi się wydaje) na wychylenia drążka.

 

Drążek w lewo -> lewa lotka w górę, prawa lotka w dół

Drążek w prawo -> lewa lotka w dół, prawa lotka w górę

Jeśli tak masz, to jest OK. Oczywiście patrzysz od tyłu (żeby nie powiedzieć, że od :ass: strony :devil:).

 

Ale jeden problem jeszcze mam bo odkręcają mi się te śrubki (nie tylko przy serwach ale akurat zrobiłem fotkę przy serwie) które zaznaczyłem strzałką. Odkręcają się pod wpływem pracy serwa i drgań z silnika.

 

A o kleju do śrub słyszał? ;) Coś w tym stylu rozwiązuje problem:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=6693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już złożysz nie lataj tym w Królewie ;)

Czemu?

 

Bo tam latają te prawdziwe a one nie lubią mieć konkurencji :rotfl:

 

Także lotki reagują prawidłowo (tak mi się wydaje) na wychylenia drążka.

 

Drążek w lewo -> lewa lotka w górę, prawa lotka w dół

Drążek w prawo -> lewa lotka w dół, prawa lotka w górę

Jeśli tak masz, to jest OK. Oczywiście patrzysz od tyłu (żeby nie powiedzieć, że od :ass: strony :devil:).

 

Ale jeden problem jeszcze mam bo odkręcają mi się te śrubki (nie tylko przy serwach ale akurat zrobiłem fotkę przy serwie) które zaznaczyłem strzałką. Odkręcają się pod wpływem pracy serwa i drgań z silnika.

 

A o kleju do śrub słyszał? ;) Coś w tym stylu rozwiązuje problem:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=6693

Tak myślałem właśnie o tym kleju ale coś mi się wydawało, że tam musi się to całe "coś" ruszać ale jak dałem gazu to w moment wszystko się odkręciło :D

 

Co do lotek to mam tak jak mówisz do tego jak dam drążek w dół to obie lotki idą w górę a jak dam drążek w górę to obie lotki idą w dół.

Dzięki, to kupię ten klej i niedługo mogę go ulatniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem właśnie o tym kleju ale coś mi się wydawało, że tam musi się to całe "coś" ruszać ale jak dałem gazu to w moment wszystko się odkręciło :D

Klej dajesz tylko na kawałek gwintu, nie przyklejaj nakrętki do orczyka. Zostaw tyle luzu, żeby mocowanie popychacza swobodnie obracało się w dźwigni serwa, ale nie telepało się na boki. Będzie git.

 

Co do lotek to mam tak jak mówisz do tego jak dam drążek w dół to obie lotki idą w górę a jak dam drążek w górę to obie lotki idą w dół.

No tak, logiczne, skoro masz ustawiony tzw. mikser Delta, czyli lotki działają jednocześnie jako ster wysokości. Typowe ustawienie w "odrzutowcu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! No jednak nie miałem ustawionych dobrze tych lotek hehehe pomyliłem się jednak bo samolot miałem do góry nogami.

Więc prawidłowe ustawienia w mojej apce to:

AIL1 -100 -100

AIL2 -100 -100

ELE1 100

ELE2 -100

 

Żeby nie było skuchy zrobiłem filmik to może mi od razu powiecie coś o tych wychyleniach itd. czy wygląda to wszystko ok.

(Samolot już tak długo buduje, że mi się zakurzył więc nie patrzcie na to)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=mxHEeaQ_sDM

 

Pozostało mi tylko przymocować jakoś regulator, odbiornik rc i lipo.

Wyważyć go i przykleić tą klapkę z dołu, co do wyważenia i przymocowania prosiłbym o jakieś podpowiedzi :)

 

Aha czekam na jeszcze jednego lipola bo ten mój coś dziwnie się zachowuje albo to ładowarka.

Takie coś mi się pojawia i to nie ważne czy jest rozładowany czy naładowany:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka i zawiasy są już zrobione tylko muszę to zamontować a nie chciałem dopóki reszta nie była gotowa.

Czy mógłbyś mi jeszcze coś więcej napisać o tym wyważeniu ? jak to robiłeś ?

Co do lipola to ładowałem raczej dobrym programem tak jak zalecali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimetr za 10zł - ustawiamy na nap. 20V DC i mierzymy na tej białej wtyczce do ładowarki.

pierwszy styk z drugim, drugi z trzecim, trzeci z czwartym, czwarty z piątym itd. Napięcia powinny się mieścić w parametrach dopuszczalnych dla danego ogniwa np. dla LIPO 3V-4,2V

Potem na skrajnych zaciskach - napięcie powinno być sumą wszystkich wcześniej mierzonych ogniw. Jeżeli nie jest, to masz przerwę na połączeniu ogniw.

 

Jeżeli jakieś ogniwo ma napięcie z poza wymaganych wartości, to albo program ratunkowy, albo utylizacja. Pakiety wieloogniwowe można przerobić na niższe napięcie przez usunięcie uszkodzonych ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w ładowarce nic nie ustawiam tylko naciskam ten przycisk w lewo i start razem to powinno mi pokazać aktualne napięcie a pokazuje taki komunikat jak na fotce.

 

Jak kalibrowałem tą ładowarkę to pokazuje te same napięcie co w multimetrze. Nie wiem co jest grane choć pakiet jest 1750 25C 3C 11,1 V więc może dlatego, że ma 11,49 to jest przeładowany ? czy coś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no też ustawiałem na Li-Po, łądowarka ładuje i rozładowuje. (Ładowałem pakiet prądem 1.0A ) problemem jest w tej chwili tylko ten komunikat ale on pokazuje się tylko jak jak chce ładowarką sprawdzić stan lipola (naciskam lewą "strzałkę" i "start").

 

No i to tylko moje przypuszczenie było, bo pokazuje OVER VOLTAGE czyli tak po mojemu, że jest przeładowany w końcu pakiet ma 11,49 V a nie 11,1 V tak jak na nim pisze.

Nie wiem może nie mam się tym przejmować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. 3,7V to napięcie "do długotrwałego przechowywania", cele pracują w szerszym zakresie napięć, jak wcześniej pisałem.

Zrozumiałem wcześniej, że przy próbie ładowania dostajesz taki objaw.

No to sorki jeśli wprowadziłem w błąd, faktycznie nie wyjaśniłem do końca z tym błędem co i jak.

Ale dalej zastanawiające jest dla mnie dlaczego taki komunikat otrzymuję, jeżeli ma ktoś taką samą ładowarkę i jest wstanie mi powiedzieć co się dzieje u Was po naciśnięciu tych przycisków to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.