Skocz do zawartości

Budowa ToTo-0


Bull64

Rekomendowane odpowiedzi

No ładnie...

Tylko czemu wstawiłeś dodatkowe listewki w kadłubie, skoro nie ma ich na planach, i gdzie jest przednia wręga, za silnikiem? Chyba za wcześnie na "ulepszanie" planów. Poczekaj z tym aż nabierzesz doświadczenia. :wink:

 

Listewki nie są potrzebne. Autor zaleca je tylko na pierwszy odcinek, między wręgą silnikową, a przedskrzydłową. Wyłącznie jako usztywnienie komory silnikowej. Zresztą sam zaleca jako lepszy patent - wylaminowanie komory tkaniną szklaną i żywicą. Mocniej, trwalej i lżej.

 

Zdjęcia musisz jeszcze przećwiczyć. Wiem, że po telefonie nie można się wiele spodziewać, ale następne rób przy dobrym, najlepiej dziennym świetle, dbaj o ostrość. To co najbardziej nas interesuje, to nie wygląd, ale kąty - czy model jest równy, kadłub prosty, czy stateczniki są poprawnie zamontowane, czy skrzydła są dobrze ustawione i osadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poleci czy nie?

wręga depronowa znajduje się tam gdzie zaczyna się górne pokrycie kadłuba

Może znajde aparat to foty będą lepsze

wydaje mi się że wszystko jest proste :D:D

 

jeszcze pytanie czym wycinać wszystkie rzeczy ze sklejki? Bo wycinałem wyżynarką elektryczną ale nie za bardzo to ładnie szło. Na przyszłośc kupiłbym sobie jaką piłkę tylko jaką?Oczywiście jak mnie to modelarstwo wściągnie narazie latałem tylko Lamą v3 i v4 :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w modelarskim czy maja piłkę włosową bo np w castoramie raczej nie teraz trudno znalezc piłkę włosową (przynajmniej u mnie w Zgorzelcu) bo teraz ich nie produkuja tylko do celow modelarskich

 

edit. uważaj na sk ja go już 2 razy połamałem (przez moja nie udolność) jak obklejałem kadłub jechałem żelazkiem to jakoś się zamachnąłem i tylko lekko musnąłem o deskę do prasowania i SK zwisał na Bowdenie :P

 

 

aha pamietaj nie pomyl piłki wlosowej z taka prosta pilka bo piłka włosowa ma do okola "ząbki" a zwykła tylko z jednej. Pamiętaj aby zalozyc włosową zabkami w dol

 

pozdrawiam colin

 

edit2. przy okazji nie wiem jak nazywa sie ta deseczka do ciecia piłką włosową a czy dostane taka w castoramie czy w podobnym sklepie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się po balsę 1mm do modelarskiego ;Pociołem paski balsy 6mm i wkleiłem na SW ;D

Na SK kleju mi zabrakło :evil: :evil:

W piątek zasuwam do modelarskiego po klej i depron 3mm na skrzydła :D ;D

Niestety mam mało czasu żeby zrobić te zdjęcia i w dodatku ktoś mi aparat zajwanił :evil:

Jutro szczele kilka fotek komórką ;D

To chyba tyle :)

 

AAA.. Mam jeszcze jedno zmartwienie na fotce model (kadłub ) waży 77g Czy to dużo?

 

Dołączona grafika

 

Mateusz (Niedoszły modelarz ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na resztę modelu. To co masz na zdjęciu to dopiero część większej części. Czy dużo, czy mało - zobaczymy później.

 

Prawdopodobnie wyjdzie ci i ok. 500g jako gotowy do lotu z wyposażeniem.

 

I drobna rada na przyszłość. Nie spowiadaj się z każdego detalu. Pokaż coś konkretnego. Nikt cię z czasu nie rozlicza. Niektóre budowy modeli trwają latami. Wyobrażasz sobie relację z każdego pociągnięcia pilnikiem?

Zakończ pewien etap i wtedy pokaż rezultaty. Bedziesz miał kadłub - pokaż gotowy kadłub.

Będziesz miał skrzydła - pokaż gotowe skrzydła. Będzie model gotowy w całości - pokaż gotowy model.

Będzie wyposażony - pokaż zdjęcia z oblotu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem tyle Prace się posuneły :D

serwa w modelu odbiornik tez stery już są na miejscu i się ruszaja :rotfl:

zostało mi jeszcze jedno serwo na lotki :D

Na czwartek zamówiłem w sklepie modelarskim silnik tower pro nazwy nie pamiętam i regulator 25A jakiejs lepszej firmy :jupi:

Jutro będą fotki lub filmik jak ruszają sie stery i dowiem się od was czy wychylenia nie są za duże :oops:

 

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.