Skocz do zawartości

Czy ktos pomoże zaprogramować regulator za pomocą


Konrad_P

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo prosze o pomoc. To mój pierwszy regulator i pierwsze programowanie.

Regulator to Turnigy Super Brain 40A Brushless ESC o taki:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10941&Product_Name=Turnigy_Super_Brain_40A_Brushless_ESC

 

A silniczek taki: Turnigy 2209 26turn 1130kv 15A Outrunner

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5686&Product_Name=Turnigy_2209_26turn_1130kv_15A_Outrunner

 

Po zainstalowaniu na PC programatora dostaję coś takiego jak poniżej.

Proszę napiszcie co oznaczają poszczególne pola no i co ewentualnie powinienem wstawić w poszczególnie pola żeby było dobrze.

Model to samolot piankowy o rozpiętości około 1500 pakiet to Lipo 3S śmigiełko 7x6

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystałem z programatorów ale rozszyfrowuję to tak:

 

1. LVC (Level Voltage Cell) - czyli napięcie pakietu

2. Current Limiting - Ograniczenie prądowe (taki bezpiecznik cyfrowy - więcej niż ta nastawa silnik nie weźmie, bo regulator mu nie pozowli)

3. Break Types - typ hamulca (pewnie jak szybko ma zatrzymywać śmigło wcale/wolno/szybko)

4. Timming advance (ta nastawa zależy od ilości pól silnika, jest gdzieś o tym temat )

5. Cutoff Type ( napięcie przy jakim regulator ma uznawać pakiet za wyczerpany)

6. Startup Type - sposób w jaki silnik ma startować, ty wychylasz momentalnie drążek na maksa a silnik albo wchodzi od razu na maksymalne obroty albo powoli dochodzi do zadanych, zwykle wybiera się soft lub hard)

7.Governor mode - (nie wiem)

8. PWM rate (pewnie częstotliwość modulacji PWM)

9. Throttle range (nie wiem)

 

w Twoim przypadku

1. 11.1 (3S)

2. 15A jak nie chcesz przeciążać silnika choć ja bym wpisał 18A (chwilowo można przeciążyć do 120% mocy bez skutków ubocznych)

3. Ponieważ to samolot to wybrał bym bez hamulca

4. poszukać trzeba o tym tematu

5. ta wartość zależy od Ciebie jak bardzo "lubisz" katować pakiety ja wybrałbym najbezpieczniejszą opcję 3.1V/cele

6. wybrałbym fast, żeby silnik reagował tak samo jak drążek pod kciukiem

7. - nie mam pojęcia

8. Trzeba dobrać tak aby silnik pracował poprawnie i najmniej się grzał przy możliwie najlepszych osiągach (tak ja bym zrobił)

9. nie wiem.

 

Pomogłem ile potrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rozszyfrowanie.

Ale jeszcze potrzebuje wyjaśnień bo nie do końca kapuje.

 

Ale

w Twoim przypadku

1. 11.1 (3S)

2. 15A jak nie chcesz przeciążać silnika choć ja bym wpisał 18A (chwilowo można przeciążyć do 120% mocy bez skutków ubocznych)

3. Ponieważ to samolot to wybrał bym bez hamulca

4. poszukać trzeba o tym tematu

5. ta wartość zależy od Ciebie jak bardzo "lubisz" katować pakiety ja wybrałbym najbezpieczniejszą opcję 3.1V/cele

6. wybrałbym fast, żeby silnik reagował tak samo jak drążek pod kciukiem

 

No i tu zaczynają się schody.

Ad.1 Też bym dał 11,1 ale tam jest 3lipo 9V o co tu chodzi.

jest też opcja Auto. Załatwiła by sprawe czy lepiej nie korzystać.

 

Ad2. Czy opcja INTENSITy to to samo co Twoje 18A = 120%

 

No i na koniec jeszcze jedno

PWM Rate 8KHz 12KHz 16KHz. Defoltowo jest 8KHz jak bym zmienił na 12 to co by sie stało z silnikiem/regulatorem

 

 

EDIT:

Już doczytałem i prawie wiem o co chodzi.

Tylko doradzcie czy w pierwszym punkcie wybrać dla pakietu 3S opcje 8,4V / 9V czy Auto

Co będzie lepiej. Zgodnie z instrukcją zarówno przy wyborze opcja 8,4V i 9V można podpiąć Lipola 3S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie LVC

 

1. LVC (Level Voltage Cell) - czyli napięcie pakietu 

to LOW VOLTAGE CELL czyli niskie napięcie celi przy 3S 9V daje 3V na cele !

 

natomiast

 

5. Cutoff Type ( napięcie przy jakim regulator ma uznawać pakiet za wyczerpany)

ustala w jaki sposób ma się zachować regulator gdy pakiet jest uznany za wyczerpany

najczęściej to są dwa typy

-odłącza silnik całkowicie

- redukuje moc silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.