Skocz do zawartości

Graupner mx-12 35Mhz B Problem


Krytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam problem z aparaturą Graupner mx-12 35 B szarpie serwem na 4 kanale wszystkie kanały sprawdzone.Dodam że aparaturą nie nacieszyłem się drugi lot modelem i problemy.Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem aparatury jakie mogą być przyczyny drgania serwa na 4kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam problem z aparaturą Graupner mx-12 35 B szarpie serwem na 4 kanale wszystkie kanały sprawdzone.Dodam że aparaturą nie nacieszyłem się drugi lot modelem i problemy.Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem aparatury jakie mogą być przyczyny drgania serwa na 4kanale.

W jakiej sytuacji szarpie? Sygnał jest dobry, pozostałe serwa stoją nieruchomo a 4-kan drga?

Sprawdzałeś z innym serwem i innym odbiornikiem?

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie mam problem z aparaturą Graupner mx-12 35 B szarpie serwem na 4 kanale wszystkie kanały sprawdzone.Dodam że aparaturą nie nacieszyłem się drugi lot modelem i problemy.Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem aparatury jakie mogą być przyczyny drgania serwa na 4kanale.

W jakiej sytuacji szarpie? Sygnał jest dobry, pozostałe serwa stoją nieruchomo a 4-kan drga?

Sprawdzałeś z innym serwem i innym odbiornikiem?

 

Pozdr.,

Michał

Dziwna sprawa przeanalizowałem wszystko i wychodzi na to że po zmianie pozycji odbiornika, odbiornik był za blisko serwa.Po zmianie położenia odbiornika wszystko śmiga i jak na razie nie zaobserwowałem zakłócenia.Szybki test na odległości 100m w terenie z kamerką na ster kierunku i wysokości zero drgawek.Zobaczę jak będzie w czasie lotu jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz odbiornik?? bo ja mam MX 16 i na graupnerowskim odb bangla a w drugim modelu mam corone i jest sajgon drgania w polozeniu neutrum

Leci do mnei wlasnie drugi odbiornik graupnera i zobacze co i jak

ps zauwazylem rowniez ze podpiecie smyczy z metalowym uchwytem do apki rowniez daje jakies dziwne drgania serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik mam R700 u mnie już wszystko śmiga tak jak powinno po przeanalizowaniu wychodzi na to że źle rozmieszczone były elementy w kadłubie modelu.Tylko w jednym i tym samym położeniu odbiornika działy się cyrki,oby więcej nic się nie działo.

Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby serwo umieszczone blisko odbiornika powodowało takie zachowanie, dlatego sugeruję dokładne sprawdzenie całego zestawu - rozumiem że cały czas przybliżając to serwo do odbiornika pojawiają się zakłócenia?

Może się okazać że rozstawisz elementy w modelu, a gdy odlecisz od nadajnika i sygnał stanie się słabszy, zakłócenia znowu pojawią się w odbiorniku.

 

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wina odbiornika, zrobił się zimny lut na pinach, więc serwo "drga" mialem podobny przypadek w moim spektrumowskim odbiorniczku, na kanale 3cim, serwo latało jak chciało, wychylało się na każde możliwe strony. Wymiana odbiornika i wsio bez problemów. Ps. Odbiornik się nada :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.