Skocz do zawartości

Za słaby rozrusznik


SiSon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam nowy rozrusznik "90" do 15cmm. Nie potrafi on kręcić sinikiem ASP 61.

Czy ja moze probuje go nieumiejetnie odpalic czy silnik jest za slaby?

 

Ani z zapalonego auta , ani z aku zelowego mi sie to nie udalo.

 

Dodam rowniez ze mam starterbox do samochodów rc, posiada ten sam silnik co rozrusznik do silnikow lotniczych, i nie potrafi on sobie dac rady z silnikiem w moim buggy .28 !! Nawet po podlaczeniu do prostownika.

 

Wszystko jest nowe! Jakies rady? [za kazdym razem uzywalem 12V]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam nowy rozrusznik "90" do 15cmm. Nie potrafi on kręcić sinikiem ASP 61.

Czy ja moze probuje go nieumiejetnie odpalic czy silnik jest za slaby?

 

Ani z zapalonego auta , ani z aku zelowego mi sie to nie udalo.

 

Dodam rowniez ze mam starterbox do samochodów rc, posiada ten sam silnik co rozrusznik do silnikow lotniczych, i nie potrafi on sobie dac rady z silnikiem w moim buggy .28 !! Nawet po podlaczeniu do prostownika.

 

Wszystko jest nowe! Jakies rady? [za kazdym razem uzywalem 12V]

 

Pozdrawiam

Co to za rozrusznik?

Ja mam małego kavana, kolega ma zwykły rozrusznik klasy "90". Żaden z nich nie ma problemu z odpalaniem asp .61 (4t) kolegi, z 2t największy do którego się przymierzaliśmy .52 też nie robił na tych rozrusznikach wrażenia. Ja kręcę z LIPO 3s (1300mAh, 30C), kolega z LiFe 4s.

Jeżeli to nowy silniczek, to może się przycinać. Najłatwiej cofnąć śmigło do pozycji "tuż za kompresją", wtedy dasz możliwość "rozpędzenia się" rozrusznikowi a nie walki od razu ze spreżaniem.

 

Ale i tak, najważniejsze jest zasilanie. Dobry akumulator 12V o małej rezystancji wewnętrznej (zasiarczonym dziękujemy).

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.