Skocz do zawartości

Su 31 Modell Expert - zestaw do złożenia przy kawce


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio nie jest mi dane przespać choć kilka godzin w całości (dzięki Olek 8) ), wybity ze snu o 5 rano postanowiłem zbudować/złożyc model z zestawu Modell Expert: http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=56585

Zakładałem, że zajmie mi to nie dłużej niż wypicie kawki.

Trochę się pomyliłem, bo wyszło 45 minut z zegarkiem w ręku :)

Ale to raczej wina mojej nieufności i starej zasady Adama Słodowego: trzy razy przymierz, zanim raz skleisz.

 

Nie ufałem pomysłowi zrobienia statecznika i skrzydła w całości z lotkami i dźwigienkami, a dopiero później łączenia tego z kadłubem tylko przy pomocy śrub.

Jednk tak można, bo tak to jest przewidziane.

Są wystarczająco duże otwory na dźwignie, a nawet na serwa.

su31a.jpg

su31b.jpg

 

Po złożeniu wszystko trzyma się elegancko bez kleju i śrub, a geometria jest prawidłowa.

su31c.jpg

su31d.jpg

 

 

To co widać na zdjęciu waży 145g, jednak po dołożeniu podwozia i wszystkich "śrubek" wychodzi 180g.

Przy rozpiętości 840mm i powierzchni 19,7dm2 to chyba wynik na całkiem dobrym poziomie.

su31e.jpg

 

Teraz czas na wymyślenie odpowiedniego wyposażenia i następnie jego zamontowanie.

No i zameldowanie Łosiowi, że gdy spał zrobiłem jego model :lol:

 

Edit:

Ponieważ już dwóch Krzyśków :D pytało o koszt modelu, to odpowiadam publicznie: 201zł z przesyłką (wtedy 35,90 + 15 Euro przesyłka; doszedł w około 7 dni od momentu wpłaty pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio znalazłem trochę ochoty na wyposażenie nowego modelu i przeprowadzenie oblotów. W sumie dopiero za trzecim razem udało się dobrać odpowiednie elementy, aby model był rzeczywiście akrobatyczny no i rzeczywiście 3D.

 

1. Wersja:

Oto wyposażenie.

-akumulator 640mAh 3S

-regulator 12A MGM

-silnik Tower Pro 2408-21T-3A

-śmigło 7035

WAGA: ok.370g

CIĄG: ok. 440g

PRĄD: 9A

 

Akumulator i regiel od mojego Benka 3D. Ale jednak wyszło ciężej niż przy Benku i samolot nie był 3D. Pierwsze loty odbyły się gdzieś za domem. Samolot jakoś latał na boki i w dół, ale nie pionowo do góry, czyli słabo poruszał się po tych trzech wymiarach, po których miał tylko śmigać. Zawis na pełnym gazie to jak dla mnie trochę niebezpieczne na wysokości, na której latam. Brakowało mi ciągu.

 

2. Wersja:

bez zmian, oprócz:

-stary silnik Tower Pro 21D

-śmigło 9047

waga, prąd, no i powiedzmy ciąg - bez zmien

 

Było trochę lepiej, ale to dalej nie było pełne 3D. W gruncie rzeczy to latanie podobne do tego z wersji pierwszej.

 

3. Wersja:

-akumulator 1300mAh 3S

-silnik Tower Pro 2408-21T-3A

-regulator Tower Pro Sword 18A

-śmigło 8040

WAGA: ok 450g.

CIĄG: ok 600g.

PRĄD: ok 15A

 

Dopiero teraz mam wrażenie, że mogę bezpiecznie polatać pionowo w górę. Trzeci lot był dosyć stabilny, a samolot raczej posłuszny w pilotażu. Trochę bałem się o model i nie zebrałem się na większe szaleństwa niż mały zawis. Było dosyć ciemno, ale nagraliśmy film. Myślę, że nie ma sensu go oglądać ;) ale jesli ktoś ma ochotę - proszę bardzo. Tak to mniej-więcej lata.

Jeśli chodzi o jakieś akro - będzie póśniej. To tylko oblot.

zobacz film z oblotu Su31 - ok 2MB

 

A tutaj jeszcze zdjęcia Su31 :)

 

1.jpg

Model gotowy do lotu.

 

2.jpg

Samolot i pilot.

 

3.jpg

Samolot i pilot przed oblotem ver.1

 

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

Myślę, że gdy polatam nim jeszcze trochę, odważę się napisać porównanie dwóch akrobatów: Benny 3D i tego Su. Są to moje jedyne samoloty tego typu, więc jestem w stanie porównać ich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.