Skocz do zawartości

AutoCad inventor


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio próbuję coś działać w programie autodesk inventor, przeszedłem samouczka ale mam problem z wykonaniem pewnej części, mianowicie robię konstrukcję blaszana, i w jaki sposób mogę wygiąć całą blachę w nieregularny kształt?? Umiem robić zagięcia i przejścia z jednej blachy na drugą ale nie umiem wygiąć całego elementu, w jaki sposób to zrobić. Może ktoś ma jakiegoś e-booka dotyczącego inventora i mógłby udostępnić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o to to zacznij od zwykłego standardu .ipt a konstrukcje blachowa narazie zostaw. to tak na wstep. z drugiej strony to co chcesz zrobic musisz zrobic jako szkic rozwinietej czesci zaznaczyc linie giecia wyjsc ze szkicownika utworzyc powierzchnie na szkicu - koniecznie zamkniety obszar a dalej musisz to w jakis sposob wygiac. Wogole na jakim inventorze pracujesz? bo jesli chodzi o moduł konstrukcji blaszanej inventor 2010 i starsze sa porażka. Dopiero inventor 2011 daje sobie rade. Z tego co sam miałem mozliwosc doswiadczyc w kostrukcjach blachowych do tej pory nie do przebicia jest Catia V5 R18. Wszystkie algorytmy zawijania i rozwijania ma poprawne podczas gdy inventor nie zawsze aczkolwiek inventor ma piekna rzecz - gdy sobie z czyms nie radzi informuje o kłopotach zamiast produkowac bzdury gdyz wiele osob nie znajac tematu i uwazajac sie za prawdziwych konstruktorow probuje sie podeprzec takim czyms jako dowodem. Jesli masz jakies problemy napisz do mnie czy na Priv czy na gg z checia pomoge jesli chodzi o programy CAD/CAE

EDIT:

to nie jest autoCAD tylko Autodesk Inventor

a po kolejne tez przypomniało mi sie ze mozesz to zrobic jako konstrukcja gieta i podac jeden z profili lub tez podac oba profile jako konstrukcja zbiezna i wtedy połączyć je a program sam dobierze parametry giecia ale tak jak napisałem najpierw dobrze opanuj standardowe funkcje typu standard ipt, standard iam, import z AutoCAD'a itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.