Skocz do zawartości

Ładowarka C30 i balanser B12


MarcinKry

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się krótko opisać problem.

Pierwsza ładowarka z balanserem którą kupiłem to była ACCUCELL 6 i jest całkiem ok. ale chciałem kupić ładowarkę z "pewniejszym" balanserem.

Padło na C30 , ale jak to w życiu bywa okazało się że balanser i ładowarka dość mocno szalały w końcówce ładowania mocno przekraczając dozwolone napięcia.Oraz nie wyłączając prądu podtrzymywania

Została wymieniona na nową , ale 2 problemy pozostały:

1 - przy ładowaniu lipo (2s) na wyświetlaczu wskazuje napięcie do 4.21V na drugiej celi 4.19V. Dzwoniłem do znajomego - podpowiedział mi ze faktycznie może tak być.

Pytanie na ile jest to prawidłowe/bezpieczne

2 - pomimo wyłączenia opcji podtrzymywania ładowania w opcjach - po zakończeniu ładowania lipo i life ładowarka wyświetla napis FINISH .... ALE po chwili w lewym górnym rogu ładowarki pojawia się napis TRK na zmianę CHG a napis FINISH zamienia się cyklicznie w wartości typu 0.18A .

Teraz pytanie - czy to błąd software? Czy to zepsuta ładowarka (druga?) Czy też ładowarka swoje a balanser swoje i nie dopuszcza tego prądu do pakietu?

Nie mam żadnych tak precyzyjnych urządzeń pomiarowych, a swoją drogą każdy amperomierz wprowadziłby chyba dodatkowe problemy/zmienne/rezystancję itp. przy ładowaniu lipo...?

Mam nadzieję że jasno opisałem :)

PS.

Nie mogę doszukać się informacji czy ta ładowarka umożliwia podłączenie do komputera?

 

Czytałem po różnych forach, ale nie znalazłem podobnego problemu.(chyba że źle wpisywałem w wyszukiwarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.