Skocz do zawartości

Nastepny "nowy", choc moze nie calkiem...


mr.jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mam na imie Jarek, od wielu lat mieszkam w Hannoverze, ale duchem pozostalem w Polsce i z pewnoscia kiedys tam wroce na stale. Pochodze z Olsztyna i mocno tesknie do mazurskich lasow i jezior.

 

Na Waszym forum jestem "nowy", choc pod wzgledem modelarskim nie calkiem. Przed grubo ponad dwudziestu laty, a moze nawet wiecej, latalem modelami szybowcow i niebawem ponownie chcialbym sie zmierzyc z ta materia. Nie bedzie latwo, bo jednak technika posunela sie mocno naprzod. Mam jednak nadzieje, ze zasady fizyki bez wiekszych zmian przetrwaly ten okres mojej bezczynnosci modelarskiej...

 

W pierwszej kolejnosci zamierzam zbudowac ASW-28 (Simprop, 2,5m), dla treningu i odzyskania dawnych nawykow. Nastepnie marzy mi sie jaki "oldie" o konstrukcji wylacznie drewnianej. Moj tutejszy kolega zabiera sie niebawem za przepiekna Muche, wiec byc moze po prostu dolacze do niego. Jestesmy na etapie zbierania dokumentacji, a nie jest latwo.

 

Rece swedza mnie rowniez do jachtow zaglowych, a szczegolnie popularnej w Niemczech klasy IOM (International One Meter), zatem z czystej ciekawosci prawdopodobnie rowniez w tym temacie cos sie da "wykroic". Tutaj jednak dochodzi koniecznosc zapoznania sie przynajmniej z podstawowymi prawami hydrodynamiki (wlasnie nad tym slecze), a wiec dla mnie cos kompletnie nowego, ale takze ciekawego.

 

Ach, zeby tak doba miala 48 godzin...

 

Zatem do nastepnego razu.

 

P. S. Jeszcze jeden "drobiazg" - pisze z Niemiec, na niemieckiej klawiaturze, wiec zainstalowanie polskiej czcionki wiazaloby sie z koniecznoscia kazdorazowego odgadywania, pod jakimi klawiszami kryja sie polskie literki. Jesli pozwolicie, zostane zatem przy czcionce niemieckiej, za co jedoczesnie goraco przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.