Skocz do zawartości

JR XF622 - zmiana mode2 na mode1


alyan

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję koledzy pomocy jak w temacie.

Zakupiłem sobie taki jeden jako rezerwowy , pracujący w mode2. Nie przejmowałem się tym zbytnio bo myślałem że zmiana trybu pracy to prosta sprawa. No i :ass: - nie mogę zmienić na mode1 ponieważ nie ma takiej opcji w menu. Wygląda na to że można to zmienić tylko sprzętowo - jumpera nie ma więc pewnie przelutowanie jakiejś zworki na płycie. Jakby ktoś coś wiedział nt schematu elektrycznego XF622 lub tej rodziny XF6** to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przelutowac polaczenia drazkow, zamienic gaz z SW i przelozyc sprezyne centrujaca na "gaz". Czy to sie da zrobic - nie wiem, instrukcja nic nie mowi o czyms takim.

Zrobić w ten sposób to się da. Instrukcję mam. Chcę zmienić mode w cywilizowany sposób , bez rozbebeszania tego wszystkiego. W niektórych JR-ach przelutowuje się rezystor żeby uzyskać zmianę trybu i o coś takiego mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że przelutowanie zworki to dokładnie ta sama operacja, co przełożenie kabelków od potencjometrów, tylko robiona w innym miejscu. Spróbuj prześledzić po ścieżkach, gdzie idą te kabelki (środkowe) i może w ten sposób namierzysz odpowiednią zworkę/zworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura ma procesor, więc zworka może tylko go informować, w jakim modzie ma pracować. Czyli które wejście analogowe odpowiada za który kanał.

Trymery mają tam osobne potencjometry? Jeśli tak, to IMO raczej kwestia procesora...

 

Ale spróbować warto - w końcu Mode 1/2 to zamiana tylko 2 kanałów miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.