Jump to content

klej polimerowy dragon


Krzako

Recommended Posts

Witam.

Dużo osób używa i chwali sobie klej polimerowy dragon. Mam pytań pare do użytkowników tego kleju :P

 

1) Ile kosztuje i ile mamy tego kleju w tej cenie

2) Co z Dozowaniem - łatwe/trudne ?? da się nakładać punktowo ??

3) Jaki jest czas schnięcia kleju ?

 

Ja dotej pory używałem kleju o dziwnej nazwie "Bunacol Ultra". Jest on strasznie nie poręczny - wielka butla z korkiem takim jakie są zastosowane w "Ludwiku" i innej maści płynach do mycia naczyń (chyba nawet ten korek jest jeszcze większy :P)... żeby klej nałożyć punktowo trzeba się niezle namęczyć :(. Pozatym klej jest troche przyciężkawy i skleja w około godzinę .... co wydaje mi się troche za długo :(.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

próbowałem strzykawką ale bez spiłowanej igły... klej wogle nie chciał się przecisnąć, więc zdjąłem igłę - to też była porażka klej strasznie topornie się przeciskał, a gdy włożyłem strzykawkę do kleju aby go troche nabrać to przy ciągnięciu tego czegoś za co się ciągnie :P (nie jak to się nazywa) zasysało mi do środka zamiast ten klej nabierać...Klej jest chyba nie tak gęsty jak powinien być do zastosowań modelarskich :(

Link to comment
Share on other sites

kleje polimerowe można rozcieńczyć denaturatem

nie należy przesadzać z ilością denaturatu i trzeba pamiętać, że jeżeli nalejesz go do butelki pełnej kleju, to zanim się dobrze wymiesza minie dzień....

 

poza tym klej jest ciężki i długo wiąże - to podstawowe jego wady

 

dlatego używam kleju poliuretanowego i żywic

 

pozdrawiam

 

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Rozwiązaniem jest zakup DRAGONA w normalnej tubce, do klejenia większych powierzchni nakładasz go z butelki o której mówiłeś a małe części kleisz używając "odpowiednio spreparowanej" tubki, a właściwie zakrętki tej tubki.

Wystarczy zakrętkę przyciąć skalpelem i wywiercić otwór o srednicy 1mm. i juz masz gotowy "precyzyjny dozownik polimeru"

 

polim1.jpg

 

Używam też innej metody, wyciskam trochę kleju ( ok 4-5 cm3) do plastikowgo pojemniczka i wlewam trochę spirytusu ( ok 1-2 cm3 - może być koniak zwany denaturatem ). Po dokładnym wymieszaniu dozuje klej pomagając sobie patykiem do szaszłyków.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedzi :) Postaram się dziś kupić dragona bo klejenie Bunacolem to katorgia :/ ... w tym Dragonie to przynajmniej można zrobić taki trick jak polecił @Motylasty, a w Bunacolu nie zabardzo... Tak się tylko zastanawiam czy aby ta tubka będzie z tego zadowolona :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.