Skocz do zawartości

Naprawa skrzydła fornir - styro


kotesk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegow !

 

No i stalo sie !, latajac na zboczu podczas ladowania trafilem w badyla ukrytego w trawie . Efekt :

zdewastowana krawedz natarcia skrzydla , pognieciony i popekany fornir . Wyglada na to , ze musze wyciac kawałek 10cm szeroki ( po krawedzi natarcia ) , 2-3 cm gleboki .

 

Prosze o pomoc jak to naprawic w sposób fachowy , nigdy wczesniej nie naprawiałem takiego plata ?? .

 

Skrzydło Blejzyk .

 

Pozdrawiam

Kostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to najlepiej nie wycinać tylko poskładać i posklejać fornir żywicą i przeszlifować, przelaminować tkaniną około 25 – 50 g.

Jeśli już koniecznie trzeba wyciąć, w puste miejsce jako wstawkę daje balsę -klocek najlepiej z twardej lub średnio twardej balsy wklejony na klej dwu składnikowy ja lubię Poxipol, całość szlifuje do uzyskania profilu. Na natarcie węgiel tak żeby obejmował z boku uszkodzenia po 10 mm. Potem laminuje tkaniną 25-50 g i całość szlifuje do uzyskania pierwotnego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wyciołem kawałek w postaci trapezu z krawedzi natarcia o wymiarach 6x2cm i wkleiłem kolek z balsy do dalszej obróbki , niestety fornir mozna było odtworzyć ale wisiało by to wszystko w powietrzu rdzeń skrzydła był w postaci pomielonej i wykruszył sie .

 

Pozdrawiam i dzieki za podpowiedż , przy okazji watku z Zuni znalazłem tam fotke jak to powinno wygladać

 

Prosze admina o "pomógł" dla kolegi horn3t :rotfl:

 

Pozdrawiam

Kotesk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.