Skocz do zawartości

oś do silnika


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

Za miękkie nie nada się, przypuszczam że jest to pręt spawalniczy (jego cena 1,5-2 PLN). Możesz spróbować coś takiego zahartować, ale bardzo prawdopodobne że się wykrzywi. Lepiej szukać coś już zahartowanego i najlepiej o lepszym gatunku stali.

 

Edycja:

Na tej stronie można znaleźć całą listę firm które zajmują się danym asortymentem metali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat na forum w silnikach elektrycznych, a temat :Osie do silników bezszczotkowych. Zobacz post Kalota. Tam jest odnośnik do stronki producenta wypychaczy do wtryskarek. Osie do 160mmdługości i od 0,1mm fido chyba 10mm

 

http://www.pfmrc.eu/viewtopic.php?t=31709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o niebo lepiej niż w oryginałach

To fakt ja już kilka wykończyłem oryginalnych z Tower Pro.

Jedną oś zrobiłem z elektrody 3,2 mm, Obiłem z otuliny i zeszlifowałem do 3mm na wiertarce i silnik już kręcił. Co prawda po pierwszym lekkim uderzeniu w ziemię była już do wymiany. Była miękka ale w sumie chyba nie mniej jak te oryginalne.

Teraz wymontowałem sobie kilka osi z napędu DVD (3mm niestety) i od razu widać że materiał 1 klasa.

Oś z pilnika iglaka na pewno byłaby dobra, muszę zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część chwytowa iglaka jest bardzo miękka. Wiertła też.

Te pręty modelarskie to tzw. drut fortepianowy, czyli hartowana stal sprężynowa, najmocniejsza do gięcia na zimno.

Lepsze są na przykład polerowane wałki - właśnie 3mm z prowadnic lasera w CD, 4mm i grubsze z kaset laserówek, wałki z łożysk igiełkowych itp. One są ze stali chro-moly, więc niesamowicie mocne, a przy tym prawie nierdzewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pręty modelarskie to tzw. drut fortepianowy, czyli hartowana stal sprężynowa, najmocniejsza do gięcia na zimno.

Jeżeli jest to drut patentowany tak jak pisze kwazio to faktycznie nadaje się.

Ja jednak kupiłem kilka prętów 3mm w rc4max i te są mięciutkie. był to wwykły pręt ciągniony cięty na metrowe kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.