Skocz do zawartości

Miksowanie gazu dwoch silnikow z kierunkiem EVO 9


obara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak sadze do Tomka.

 

Jak miksowales gaz dwoch silnikow z kierunkiem.

Mam do stworzenia mikser dwoch silnikow w motorowce (bez steru) i zastanawiam sie, czy przy zakrecie odejmowac gazu z silnkia po stronie, w ktora mam zamiar plynac, czy dodawac po stronie przeciwnej.

 

Oba rozwiazania maja swoje slabe strony.

Odejmowanie gazu spowolni lodke, zas dodawanie wymusza pozostawienie marginesu mocy przy gazie maks do przodu.

 

Czuje, ze potrzebna bedzie jakas hybryda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze problemu, połącz regulatory pod kanały lotek, uruchom klapolotki, do klap domiksuj gaz w 100%, na gazie bedziesz mial obroty silnikow jako wychylenie klap, a różnicowanie pod drągiem lotek, tak bym zrobil w swojej Futabie, powinno się to dać zrobić również w EVO 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomku za szybka odpowiedz.

Technicznie nie problem.

 

Twoje rozwiazanie jest ok. Ale chyba pod warunkiem, ze nie ma wstecznego. :)

 

Badz co badz chodzi mi bardziej o ekonomike rozwiazania.

 

Czy isc w strone przyspieszania czy zwalniania obrotow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz ostry manewr wykonywać.

 

Ja bym tylko zdejmował gaz z jednej strony i zobaczył czy daje wystarczająco mały promień skrętu. Dużo zależy od kształtu łodzi, czy idzie w ślizgu czy nie, rozstawu wałów itd. Czesto są stosowane "klapy" (pewno mają jakąś prawidłową nazwę) w slizgach tylko po to aby "przykleić" go do wody na czas manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodka w tym momencie ma mechanizm, ktory pozwala jej plynac na dwoch silnikach albo jednym z dwoch. Skreca w promieniu ok 50cm (praktycznie robi cyrkla) ladnie sie przy tym wyklaniajac.

 

Sprobuje na poczatek zrobic mix, ktory bedzie przy max gazie zwalnial jeden silnik, proporcjonalnie do sily skretu.

Zobacze jak bedzie smigac, a pozniej sprobuje dorobic w mixie przyspieszanie sruby przy mniejszym niz max gazie z rownoczesnym ale mniejszym zdjeciem gazu na drugiej.

 

Do tego oczywiscie mix musi dzialac w przod i w tyl. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek z wstecznym dalej nie ma problemu, wykorzystujesz wtedy funkcje elevon czyli lotki do latającego skrzydła, nie miksujesz wtedy gazu, masz go na sterze wysokości - przód/tył, masz neutralne położenie gazu i lotki do różnicowania obrotów. Ten mikser doskonale się nadaje do tego co potrzebujesz, masz trymery do kierunku i i zerowej szybkości. Możesz wykorzystać funkcje expotencjalne, naprawde niema co się bawić, ja o gazie myślałem, bo on jest bez sprężyny i tyle ile wychylisz to masz, przy działaniu wstecznego to już trudno to ustawić na gazie.

Oczywiście kolejne pytanie to ile kanałów ma odbiornik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać funkcje expotencjalne, naprawde niema co się bawić, ja o gazie myślałem, bo on jest bez sprężyny i tyle ile wychylisz to masz, przy działaniu wstecznego to już trudno to ustawić na gazie.

 

Podkrece sprezyne, albo lepiej wsadze gaz na suwak. On w pozycji centralnej lekko sie zatrzymuje. Bedzie jak w prawdziwej lodzi i nie trzeba bedzie nic przekrecac pod lodke.

 

Jak tylko wyjde z roboty to pomysle nad Twoja koncepcja, bo jak dobrze wiesz to powaznego miksowania dopiero poczatek. :D

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.