Skocz do zawartości

RWD-5 by Capriman:)


Capriman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki tolo na pewno się przyda przy oblotach, na razie ustawiłem SC na 45mm.

 

Model jest już gotowy i czeka na lepszą pogodę :rotfl:

 

Waga gotowego do lotu wyszła 655g

Pakiet: 190

skrzydło: 190

Kadłub bez pakietu:275g

 

Zastanawiał się ktoś czy jest sens dorobić sobie osobno klapy w rwd-5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

W piątek odbyłem próbę oblotu rwd niestety z mizernym skutkiem. :(

 

Model wystartował z ziemi i wyrwał ostro do góry i później zwalił się na lewe skrzydło, jeszcze w piątek udalo mi się odbudować model i dzisiaj było to samo. Za pierwszym razem pod koniec rozbiegu lekko zaciągnołem drążek wysokości i myślałem że to od tego ale już za drugim razem nie dotykałem wysokości i znowu to samo :(

 

Może ktoś ma jakiś pomysł co robię źle?

 

Pierwsza kraksa:

Dołączona grafika

 

 

Druga:

Dołączona grafika

 

Skłon:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś pomysł co robię źle?

Prawie wszystko.

 

Po pierwsze musisz model "wytrymować", czyli wyregulować tak, żeby po wyrzuceniu z ręki, bez włączonego silnika, ładnie szybował i lądował. Próby oblotu modelu bez trymowania w locie szybowym, może podejmować tylko ktoś, kto już potrafi latać i ma doświadczenie w regulacji modelu. W przeciwnym razie, praktycznie w każdym przypadku, skończy się to kraksą.

 

Potem możesz próbować lotów z silnikiem. Skoro najpierw poszedł ostro w górę, a potem zwalił się na skrzydło, to może oznaczać że:

 

a. środek ciężkości za bardzo z tyłu

b. zły kąt zaklinowania skrzydeł

c. za duży ciąg silnika (dla danych ustawień modelu)

 

I może być tak, że jedno z powyższych albo wszystkie czynniki wystąpiły równocześnie.

 

Domyślam się, że to był Twój pierwszy lot, próba lotu, modelem zdalnie sterowanym. Może poproś kogoś z Twojej okolicy, kto już to potrafi, żeby wystartował modelem i potem przekazał Ci stery. Ale najpierw trzeba zrobić test szybowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Model już lata, winny był zerowy skłon silnika i SC za bardzo z tyłu. Teraz SC jest około 45mm od krawędzi natarcia. Model w miedzy czasie zaliczył jeszcze parę kretów co poskutkowało doklejeniem pasków taśmy tu i tam, co nie wpłynęło za bardzo na poprawę wyglądu modelu :).

 

W planach jest odbudowanie tego co najbardziej ucierpiało i oczywiscie oklejenie lub pomalowanie modelu, żeby nie straszył ludzi i zwierząt w okolicy :rotfl: Jednak za nim to nastąpi muszę znacznie zmniejszyć ilość kretów :rotfl:

 

Wrzucam fotki żeby nie było że nie lata:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=agdWuY8pIDg

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YPbN4MGToj0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj odbyłem pierwsze loty moim RWD (też z lotkami), na początku około 20 wyrzutów bez użycia silnika, wszystko w miarę ładnie. Z silnikiem trochę gorzej, trzy krótkie loty na szczęście bez strat, muszę ustawić większy skłon silnika.

Mój wyszedł gotowy do lotu 480 gram, z 4xHXT900, silnik emax cf2822, śmigło 8x4, odbiornik Corona 6ch, regulator 25A (chyba zamienię go na 18 A, powinien wystarczyć), pakiet Turnigy 3s 1300 mAh.

A Ty jaki masz pakiet?

Ja latałem bez podwozia, po prostu na brzuch naklejone paski taśmy pakowej i już, fajnie się ląduje, nawet w sypkim śniegu, można skakać sobie po śniegu jak królik :devil: :devil:

A i czy mógłbyś napisać w jaki sposób zamocowałeś pakiet? Ja przyklejałem na taśmę dwustronną, ale co chwila się odklejał i latał po kadłubie.

 

Dzięki

Pozdrawiam i życzę wielu udanych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyklejałem na taśmę dwustronną, ale co chwila się odklejał i latał po kadłubie.

A nie lepiej kupić w pasmanterii samoprzylepny rzep? Jedną część (np. z ząbkami) przyklejasz do pakietu, drugą (kudłatą :lol:) w modelu. Praktyczne, skuteczne i wystarczająco mocne. No i przede wszystkim wielokrotnego użytku. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszm - model z lotkami to jedyna słuszna wersja i nie widzę sensu budowania wersji bez lotek, na początku miałem uszkodzone jedno serwo w skrzydle i latałem na samym SW i SK, bez żadnego problemu. Po zakupie kolejnego serwa uruchomiłem lotki i dopiero zaczęła się zabawa :rotfl: .

 

Jeśli chodzi o wyposażenie to mam:

 

pakiet: turnigy 2200 waga 195g,

silnik: TURNIGY Bell 2409-18T 1200kv Outrunner 180W

regulator: Tower pro Mag8 30A seria H

serwa 4x hxt 900

aparatura: turnigy 9x

Smigło: 9x4,7 tower pro

 

Pakiet zdecydowanie cięższy od twojego silnik też ale troche mocniejszy, całość z dodatkowymi wzmocnieniami przedniej części waży 710g i lata bardzo fajnie.

 

Jesli chodzi o mocowanie pakietu to jest zamontowany w "korytku" depronowym na rzep przykręcony do podwozia, miedzy pakietem a przednią wręgą jest wklejony kawałek styropiany. Wcześniej tego styropianu nie było i pakiet potrafił narobić niezłych szkód podczas mocniejszego kreta.

Fotka poglądowa:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim RWD już trochę polatałem, wytrymowałem i lata się w miarę ładnie, ale w ostatnim czasie wieje wiatr dosyć mocny przez co nie mogę sobie zbyt ,,przyjemnie" polatać, bo trochę rzuca modelem.

 

Dzisiaj po lotach wyłączyłem najpierw aparaturę a potem dopiero li-pola i się serwa w skrzydle same poruszyły i efekt:

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję, że uda się to mi naprawić i RWD znowu wróci do gry :mrgreen:

Pozdrawiam i tyle samo startów co lądowań w 2011 życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naprawiłem, kawałek sklejki 1,5 mm z wyciętą szparą na orczyk i do tego wklejone serwo a potem doklejone do skrzydła i ładnie się trzyma.

 

Teraz już się w miarę nauczyłem latać i są loty po niecałe 20 minut na pakiecie 1300 mAh.

 

Przy wietrze da się latać tak do 15 km/h, ale trzeba latać na dość dużej przestrzeni, bo pod wiatr to prawie stoi a z wiatrem to szybko leci. Fajna zabawa jest jak pod wiatr powoli lecisz, a jak zawrócisz to gaz na maxa i parę metrów nad sobą, fajnie wygląda, spróbuj sobie :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sowim i tak odchudziłem kadłub trochę od dołu ale i tak ciężko latać na wietrze, może ze względu na gruby płat?

Kilka razy miałem coś takiego że wiatr zniósł mi model tak daleko że za nic nie mogłem go wyprowadzić i wrócić do siebie. Pozostawało sprowadzić model na ziemię i iść go szukać :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.