Skocz do zawartości

[p] Plany RWD-8


kalot

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję planów RWD-8 oraz materiałów- zdjęć, rysunków etc. Jestem w posiadaniu planów z Modelarza plus troszkę zdjęć, głównie to co można w sieci wygrzebać.

Korci mnie strasznie budowa modelu - półmakiety w skali 1:5 lub 1:6 Na makietę w pełnym tego słowa znaczeniu jestem jeszcze "za cienki". No i co mam zrobić? Podoba mi się ten samolot jak żaden inny ;)

Jeżeli ktoś z szanownych Kolegów miałby materiały na temat tego samolotu i zechciał się nimi podzielić będę zobowiązany. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te plany. 90" to skala trochę ponad 1:5, a taki właśnie chciałbym budować. Jeżeli to co uda się znaleźć będzie cały czas mało, trzeba będzie zainwestować w podane przez Ciebie plany. Z drugiej strony ciekaw jestem ich dokładności. Niestety jedyne opinie widzialem na RC GROUPS, a i one nie były jakieś strasznie wyszukane (cytat "nice plane..."). Miał być building log, ale chyba coś nie wyszło...

A wątek o RWD-8 śledzę na bieżąco z wiadomych przyczyn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harcerski sentyment, początki w modelarni przy Hufcu ZHP. Co może być innego niż SP-ZHP? :) DWL oczywiście

Przekopałem swoje materiały, znalazłem jeszcze trochę zdjęć, w tym w niemieckim malowaniu itp, parę rysunków, m.in stare numery Aero, tam jest przedruk kilku rysunków z instrukcji eksploatacji płatowca z 35 roku. W razie potrzeby mogę się podzielić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję upolować PM 28, ale na allegro posucha. Generalnie pomiędzy wersjami wielkich różnic nie zauważyłem - kształt okapotowania silnika, kolektor wydechowy, kształt goleni podwozia i demontowana górna część kadłuba pomiędzy kabinami. Nie wiem czy to wszystko czy jeszcze coś. Właśnie dlatego kopię po materiałach :)

Sprawa wersji nie jest do końca przesądzona, kto wie może jednak PWS, zobaczę do której wersji zdobędę lepszą dokumentację.

Krzychu, tak przy okazji, gratuluję Twojego modelu. Śledzę go od początku. Świetna robota :)

 

Tu są zdjęcia redukcyjnego modelu w wersji PWS. Wiem, że materiał to może niewiele, ale jak ładnie wykonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeszcze oprócz wspomnianego braku oprofilowania goleni to jeszcze jego brak na rozporkach/stójkach baldachimu i więcej rurek przy napędzie lotek pod nim.

- kadłub DWL w rzucie z góry zaczyna zwężać już za pierwszą kabiną a w PWS dopiero za drugą.

- osłony na kadłubie pod linkami SW

- inna ilość podłużnic i ich dlugości na spodzie kadłuba

- "uszy"(prędkościomierz i wysokościomierz) po bokach a co za tym idzie inny kształt oslon aluminiowych pod baldachimem

- inny kształt zbiornika i wlewu oleju

- stopnie i klapa bagażnika po innej stronie niż w DWL

- z wlotami powietrza na osłonie silnika też jest coś pokombinowane

- niesymetryczna dźwignia SW

- w PWS wzmocniona konstrukcja SW lotek i klapy

lista do uzupełnienia oczywiście...

 

EDIT Z gratulacjami zaczekajmy do oblotu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Krzychu i Władek. Nie mam przycisku "pomógł i to bardzo" więc mogę kliknąć tylko "pomógł".

Olbrzymie dzięki za wszelkie materiały. Nie spodziewałem się aż takiej ilości. :)

Pozostaje mi przemyśleć parę rzeczy konstrukcji i działać. Obiecuję, że jak tylko zacznę, będzie relacja.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.