Skocz do zawartości

wibracje wirnika ogonowego


wader

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy nie wygina Ci się cięgno od serwa ogonowego - możliwe, że właśnie przez to masz drgania. Jest takie zjawisko jak "tennis racket effect' polegające na złym wyważeniu dynamicznemu wirnika. wirnik dąży do swojej pozycji neutralnej napierając na serwo poprzez cięgno. W efekcie serwo nie ma łatwego życia i przy złym montaży może się wyginać co daje zachowanie ogona inne niż wynika z wychyleń drągów. Wujek google będzie pomocny dla hasła "chinese tail mod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wibracje na belce ogonowej mogą mieć kilka przyczyn...

za małe obroty ale patrząc na filmik to nie to...

krzywy wałek ogonowy... może po którymś krecie się wygiął

nie wyważone łopatki ogonowe

za mocno lub za lekko naciągnięty pasek

bijące zębatki; główna albo autorotacji

podwozie treningowe...

krzywy wał główny

krzywy szpindel

nie wyważone łopaty główne

przyczyn jest sporo...

najlepiej rozebrać helika na części pierwsze i po kolei składając sprawdzać co może wywoływać drgania poprzez rozkręcanie wirnika...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI Rafał za opinie wał na pewno mam prosty szpindel też jedynie może byc zły naciąg paska lub nie wyważone łopatki ogonowe wałek ogonowy też prosty tylko nie wiem z jaką siłą ma byc naprężony pasek wiem że jak za lużno to wpada w wibracje a za mocno to stawia duży opór dla napędu mam też problem jak nastawic krzywą skoku łopat i mocy w opcji normal aby nie przeciążac silnika a może lepiej uczyc się na 3d to wtedy helik jest bardziej posłuszny no i przy zniżaniu lotu nie trzeba rozpędzac silnika aby nie zaliczyc ziemi zmiana konta łopat jest moim zdaniem bardziej dynamiczna zaliczyłem już kilka fajnych kretów ale mnie to nie zniechęca jedynie mam depresje jak oglądam filmiki z akrobacjami a ja dopiero raczkuje chciałbym znajśc mentora który mi doradzi jestem uparty i z góry dziękuje wszystkim którzy mi pomogli i będą chcieli pomóc od tego chyba jest to forum :D no i oczywiście musi działac to w dwie strony pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.