Skocz do zawartości

A ja będę orginalny, czyli kolejne RWD 5 by skazoo


kuba94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja sam się przekonałem, że pakiet 3S 2200 mAh jest stanowczo za duży. Bez problemu latać będzie na takim jak zaproponowałeś. Sam też używam teraz 2S 800 mAh i to wystarczy na 10-15 minut latania. Próbowałem też latać na 3S 1300 mAh i taki możesz kupić, jeśli planujesz zrobić w przyszłości jakiś model depronowy pod akrobację. Silniki też za duże do RWD. Podobnie jak ty myślałem, że większy silnik to lepiej, ale nie w przypadku RWD. Model musi być lekki i silnik o ciągu 400 g już w zupełności wystarczy. RWD to nie model, gdzie do lotu potrzebny jest tylko ciąg. Po to masz profil w skrzydle, aby mieć siłę nośną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwie sprzeczne opinie mówiące o małym i dużym pakiecie. Czy mógłby się wypowiedzieć ktoś trzeci?

Przemo_w1 myślę że mój model znacznie przekroczy 400g sam kadłub waży 100+475g(elektronika, silnik ipakiet2200)/405g(z pakietem 1300) + skrzydło. Czyli myślę że przedział 700-800g

 

Czy jako podkład pod folię pakową muszę użyć http://www.emodel.pl/klej-uhu-power-spray-200ml-p-996.html nie ma jakiegoś tańszego zamiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz większy, długości lotu nigdy za ,mało. To po pierwsze.

Z mniejszym pakietem bedziesz musiał dołożyć na dziób ołowiu, lub wydłużyć dziób, to po drugie.

Jako początkujący będziesz chciał poćwiczyć starty i lądowania, i znowu to samo, prądu nigdy za mało. To po trzecie. A różnica w cenie niewielka, to po czwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja baxter12,ile by nie miał pakiet to czasu wciąż za mało.Według mnie pakiet 2200 3 S optymalny.Dodam że mam już 4 takie.Kupując pierwszy brałem pod uwagę wykorzystanie go także w EG Pro.Sprawdził sie także w Piperku Super Cub u kolegi.Orginalnie był tam pakiet 1300 3S.Na większym kolega ma duuużo więcej latania a wzrost wagi całego modelu jakby wyszedł mu na zdrowie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy ci doradzają taki zestaw chyba już zapomnieli, co to nauka latania. RWD do latania potrzebuje silnik o mocy poniżej 100W. Dla nich lot przeciążonym RWD to pestka, ale wątpię, aby to był dobry zestaw dla początkującego. Im cięższy tym większe straty przy kraksie oraz łatwiej go przeciągnąć. Mój pierwszy RWD z rękach doświadczonego modelarza latał przepięknie, ale mi jakoś nie chciał. Jak go odchudziłem, to dopiero wtedy nauczyłem się nim latać. W moim nie ma grama ołowiu i waży do lotu 540 g i jest wyważony zgodnie z planami.

 

Podobnie jak Capriman doradzam kupno wszystkiego w HK. Nieco dłużej czekasz, ale sporo zaoszczędzisz albo za tą samą kasę kupisz sobie do tego wyposażenia porządną ładowarkę.

Taką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobrze ci kolega radzi, bo ja kupiłem silnik 180W i pakiet 2200 i niestety nie polatałem a bardzo chciałem :rotfl:

Model zrobiłem bardzo dokładnie (waga 660gram) ale na niewiele się to zdało bo od razu go rozbiłem tak że urwało cały przód aż do przedniego koła później jeszcze raz to samo, następnie przeniosłem się na łąkę z wysoką trawą to przynajmniej krety nie były tak dotkliwe.

Jak na razie najdłuższy lot trwał 15sekund i zawsze kończył się przeciągnięciem....

Powoli się zastanawiam nad odchudzeniem rwd to może w końcu poleci..

 

Oby tobie się poszczęściło przy pierwszych oblotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy ci doradzają taki zestaw chyba już zapomnieli, co to nauka latania.

Pamietam, pamiętam dobrze, w końcu to było 3 lata temu... Ja zaczynałem z pakietem 2200mAh i silnikiem szczotkowym z przekładnią 14 i śmigłem 10x4,7SF.

Słuchaj starszych, bo za niedługi czas będziesz pytał co zrobić żeby doważyć dziób, a zaraz potem będziesz kupował drugi pakiet bo Ci będzie za krótko latania...

Odnośnie mocy silnika to kiedyś była wiieeelllka dyskusja, może gdzieśtam odszukasz w annałach. Generalnie RWD do lotu potrzebuje ok 20-25W do startu jakieś 35W.

Emax to idealny silnik do tego modelu.

Wiadomo że pierwsze koty za płoty i prędzej czy później model rozbijesz, więc nire zapomnij o propsaverze. Ja dodatkowo, aby zabezpieczyć silnik zrobiłem wręgę silnikową z balsy 3mm, obustronnie obłożonej skleiką 1mm, przy krecie, a było ich z 10, silnik wlatywał do do modelu ale za to wał był cały.

No i to tyle co mam do powiedzenia. Reszta to Twoja decyzja, Twój model i Twoja droga do latania.

Pozdrawiam

bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zamontowałem podwozie. Teraz waga kadłuba to 125g (waga jest dobra, czy jest za ciężki?)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaraz złoże zamówienie na wyposażenie. Zgodnie z sugestiami wezmę pakiet 3s 2200mAh i silnik Emax cf 2822. Do niego potrzebne są trzy goldy 3,5mm np. te: http://www.emodel.pl/zlacza-gold-35-mm-1-para-p-59.html ? Najlepsze śmigło to 10x4,7?Jakie z tych: http://www.emodel.pl/silniki-elektryczne-czesci-osie-silnikow-c-1_62.html przedłużeń osi będzie dobre do tego silnika (większość nie ma opisów więc nie wiem) i czy w ogóle jest ono potrzebne?

 

baxter12 propsaver o który ci chodzi to coś takiego http://www.emodel.pl/tower-pro-adapter-3mm-p-514.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przedłużenie osi, tylko nowa oska, w razie gdyby orginalna uległa zniszczeniu. Nie potrzebujesz. Propsaver to właśnie to drugie co podałeś. Dokładnie to. Śmigło rzewczywiście możesz użyć 9 lub 10 cali razy 4,7 SF czyli do silników wolnoobrotowych. Nie bierz GWS, bo szkoda sobie głowę nimi zawracać, co kret śmigło do wyrzucenia, mimo zastosowania propsavera. Musi być solidniejsze np

http://www.emodel.pl/smiglo-towerpro-sf-9x47-p-84.html

To ma 9 cali ale możesz wziąć śmiało, wystarczy Ci mocy. Proponuje 2 sztuki. Aha a do propsavera dodają takie czarne oringi, wywal je zaraz, kup prezerwatywę, potnij z niej krążki i nimi przymocuj śmigło, napętaj ile się da. Bardziej elastycznej gumy nie znajdziesz nigdzie.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.