Skocz do zawartości

AcroMaster multiplex -budowa


kierowca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wymieniłem piastę mocowania śmigła i śmigło na 11x7 dziś oblatałem i mam banan na gębie -żadnych drgań jak ręką odjął .

Więc chyba coś z piastą było nie teges dodam jeszcze ,że nie mocowałem tego plastiku co trzyma kołpak chciałem ograniczyć się do min. co może powodować drgania i pomogło .

Pozdrawiam Jaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje doświadczenia z drganiami w modelach Multiplexa z silnikami RAY, Pulso.

 

Parkmaster 3D - nic - nigdy z Rayem, śmigłem APC i zwykła piastą Pelikana/

MiniMag - Pulso owszem - koszmar (raz na średnich, raz na wysokich itp.) - bez śmigła nigdy.

Jeszcsze raz sprawdzenie ośki, wyważenia śmigła - ok. - kołpark prosty. Okazało się że fabryczne mocowanie jest za słabe do tego silniczka (Pulso X2212/20L) i musiałem je wzmocnić. Łoże wkleiłem na żywice 5 min. Dorobiłem z płytki laminatowej ulepszone mocowanie (trzyma się na tych śrubach co stockowe + 2 dodatkowe. Skleiłem je z oryginałem i NIGDY WIĘCEJ DRGAŃ.

 

2 razy zdażyło mi się kupić krzywe kołpaki (plastikowy z podkładką duralową ) i składany. Nie do uwieżenia ale w sklepie od razu po prezentacji dostałem nowe.

 

Reasumując:

  • mocowanie dobrze wklejone, jak jest cienka płytka (łoże) do której przykręca się silnik to lepiej wzmocnić.
  • prosta ośka
  • prosta piasta
  • wyważone śmigło
  • wyważony, prosty kołpak
Nie ma opcji, żeby w jakimkolwiek zakresie obrotów coś drgało, biło itp. Jak tak jest trzeba to wyeliminować.

 

A zgodnie z moją filozofią proponuję bardziej markowe wyposażenie niż Turnigy itp to nie będzie problemów z niewyważonym korpusem, czy krzywymi bądź pękającymi wałami.

Ja ostatnio silniki wymieniam na Axi, choc Pulso i Ray też są niezłe. (taniej bym nie schodził)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.