Skocz do zawartości

Turnigy 9x problem.


miksell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po 20 dniach przyszła do mnie aparatura z HC i niestety mam z nią problem.

Gdy chcę przełączyć aparaturę na szybowiec lub samolot to na głównym ekranie pojawiają się krzaki. Gdy podepnę zasilanie do odbiornika to wszystkie serwa wariują.

Jedynie co działa to wszystkie rodzaje helikopterów.

Miał ktoś z czymś takim do czynienia?

 

Na dole ekranu widać dziwne napisy (zmieniłem mode na szybowiec a nadaj jest ikona helikoptera)

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Przy takim włączeniu widać jak zachowują się poszczególne serwa

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałes problemu. Nie da się przełączyć na PPM.

Aparatura nie reaguje na polecenia.

Zresetowałem aparaturę i nie działa żaden model (heli, akrobat, szybowiec) Po dowolnym wyborze modelu jego nazwa ustawia się na "YYYYYYYYY" a na głównym ekranie wyświetla się ikonka helikoptera lub szybowca dodatkowo wyświetla się krzaków. Zdjęcie 1 z pierwszego postu.

Dodatkowo nie da się zmienić zakresu pracy wielu serw tj: automatycznie ustawia się zakres serw na 20 i połowy z nich nie da sie zmienić na 100.

Wylkuczam usterke mechaniczną. Może to wina softu. Rozważam wgranie nowego softu jednak chciałbym wiedzieć, że to akurat to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałes problemu. Nie da się przełączyć na PPM.

Aparatura nie reaguje na polecenia.

Zresetowałem aparaturę i nie działa żaden model (heli, akrobat, szybowiec) Po dowolnym wyborze modelu jego nazwa ustawia się na "YYYYYYYYY" a na głównym ekranie wyświetla się ikonka helikoptera lub szybowca dodatkowo wyświetla się krzaków. Zdjęcie 1 z pierwszego postu.

Dodatkowo nie da się zmienić zakresu pracy wielu serw tj: automatycznie ustawia się zakres serw na 20 i połowy z nich nie da sie zmienić na 100.

Wylkuczam usterke mechaniczną. Może to wina softu. Rozważam wgranie nowego softu jednak chciałbym wiedzieć, że to akurat to.

Czytałem na rcgroups o tym problemie, pojawiła się wadliwa seria. Czytałem że wymiana softu powinna pomóc, ale nie widziałem żadnego "success story".

 

Np. tutaj: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1338044

 

EDIT:

spróbuj Długo MENU / SYSTEM / COPY / MODE 8 -> MODE 1

(kopiowanie ustawień modelu 8 na model 1, PODOBNO babol polega na skaszanionej pamięci modelu http://www.ordinoscope.net/index.php/Mod%C3%A9lisme/Hardware/T%C3%A9l%C3%A9commande/Turnigy_9x/BUG:_le_changement_de_type_de_mod%C3%A8le_d%C3%A9traque_l%27affichage )

 

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to problem z pamięcią modelu - to jest "słabo" udokumentowana funkcja resetu.

 

Włączyć Aparaturę z wciśniętym klawiszem EXIT.

Później kalibracja. (procedura kalibracji była opisywane przeze mnie na tym forum - sprawdź moje posty to szybko znajdziesz)

 

Jeżeli jednak to nie pomaga, to raczej błąd powstał podczas wgrywania oprogramowania w fabryce (a tak to wygląda) to masz kilka wyjść:

 

1) odesłać aparaturę do naprawy do HC. O ile się nic nie zmieniło - odsyłka na Twój koszt, a parę złotych kosztowało (bodajże 72 zł za paczkę do 2kg wartość 350zł).

2) Dolutować złącze programatora i zakupić programator. Wtedy możesz wgrać poprawną wersję softu, a może nawet któryś z zamienników ;) /tracisz wtedy jednak gwarancję/ (programator około 40 zł na allegro + wysyłka, + koszt złącza)

3) Zlecić komuś punkt 2, jeżeli nigdy niczego nie lutowałeś, to nie jest najlepsze miejsce do nauki. (laminat w tej aparaturze nie jest dobrej jakości)

4) Zakupić wersję programatora "bez lutowania", lecz to koszt około 40USD + wysyłka (trzeba by jednak poczekać min 6 tygodni na dostarczenie)

5) Zakupić nową aparaturę w HC, a tą próbować sprzedać po preferencyjnej cenie.

 

EDIT: problem zdaje się być powszechny: http://rcmodelreviews.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę wpiąć moduł 35 MHz jak najbardziej. Ja mam wpięty moduł NET-J35P od JRa. Należy jednak pamiętać, że moduł JRa wymaga dodatkowo napięca 6V, wię potrzeba zmodyfikować delikatnie płytkę nadajnika i dolutować gdzieś na kabelku stabilizator 6V.

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą softu Rafita jest jeden model ale już kończę adapter karty SD i tam pomieścisz ile chcesz modeli. Zacznij od porządkowania menu wyświetlacza a potem reszta . Jeśli chcesz używać softów alternatywnych to wstaw tam gniazdo do programatora lub programator . Następnym w kolejności projektem jest programator wbudowany tak ze podłączasz kabelek mini USB do aparatury a USB do komputera i wgrywasz nowy soft. Gniazdo mini USB będzie w pojemniku akumulatorów.

P.S mam oryginalny soft turnigy jak potrzeba co Ci poslę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - nowe wersje softu już mają "czysty" wyświetlacz ;) Tylko wskaźnik baterii, timer, szybkość przetwarzania, stan (przełączniki wewnętrzne) i trymery

 

Instrukcja się pisze, powinna być niebawem. Niestety Marek po mnie jeździ, że język koślawy i tak niezrozumiały. Może jednak ktoś się zlituje i poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.