Skocz do zawartości

Jeti - REX 7 MPD 35 MHz mini --vs-- Jeti - REX 7 MPD 35 M


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Anonymous

Z tego co mi wiadomo różnią się jedynie obudową, więc z zasięgiem będzie ok. - Trudno jest modelem odlecieć od siebie na ponad 1km - nawet dużym.

 

Sam od dłuższego czasu używam rex7 mpd z Opticem i sobie ten komplecik chwalę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja uważam ze REX 7 nie jest odbiornikiem standardowym, jest znacznie lżejszy (produkowali go nawet bez tej plastikowej obudowy, sama koszulka)

REX 5 MPD, mam i mogę powiedzieć że sprawdza się. Z REX 7 latają w Tarnowie nawet spalinką, ale nie polecam, lepiej kupić coś solidniejszego z podwójną przemianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję z powodzeniem dwa odbiorniki Rex 7 MPD. Jak kupowałem drugi (w sklepie internetowym), sprzedawca pytał mnie, czy chcę mini czy większy, bo większy ma trochę większą czułość. Nie jestem w tej chwili podać konkretów, ale to mi się przypomniało.

 

EDIT:

O ile sobie przypominam, normalny miał czułość 5uV, a mini 7 uV, ale głowy za to nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem szczerze ze bylem przeciwnikiem rexa 5 mpd po wszystkich opiniach jakie przeczytalem, ale jednak mimo to kupilem dla proby. Efekt bardzo dobry zasieg rowniez, dla 100% pewnosci zasiegu przedluzylem antenke z 50cm do 1m. Jak narazie wszsytko sprawuje sie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można "tak sobie" zmieniać długości anteny w odbiorniku!!! Długość anteny dobrana jest do parametrów stopnia wejściowego odbiornika. W ten sposób możesz tylko zaszkodzić.

Ja używam z powodzeniem dwóch rexów 5mpd w małych modelach. Faktem jest, że łapią zakłócenia o wiele bardziej niż 7mpd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technice radiowej duzo siedze, mam na koncie miedzy innymi wlasnej konstrukcji wzmacniacze mocy na pasmo 1Ghz, uklady AV do nadawania wideo z modelu. Ktos tu przedluzal i testowal, ja szczerze powiedziawszy nie testowalem dokladnie przed przedluzeniem anteny i po przedluzeniu anteny, wiadomo ze uklady dopasowania sa na wejsciu odbiornika i nie powinno sie tego robic. Zobaczymy moze ktoregos dnia odczepie potestuje i przyczepie i potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą anteną to się uśmiałem :lol:

 

REX 5 MPD ma mniejszy zasięg i czułość od REX'a 7 MPD. O ile REX 5 to raczej do polatania blisko siebie, o tyle 7'ke można do spalinek dać i nawet do szybowców.

 

Osobiście latam na piątce i nie narzekam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem swego czasu REX 7 MPD a zostal mi REX5 MPD i radosnie pozbylem sie 7 ale niestety zostawilem sobie 5 do malych modeli . Wczoraj prawdopodobnie odbiornik byl przyczyna kraksy przy podchodzeniu do lądowania . Modelem na wysokosci 1 m trzepnelo i wyladowal na plecach :( . Mam nadajniek futaba F18 plus i jednak wynalazki typu rex w moim przypadku sie nie sprawdzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.