Skocz do zawartości

RWD-5 RC "Mechaniczna Pomarańcza"


Ted850

Rekomendowane odpowiedzi

Modelarstwem zajmuje się od niedawna i chciałem Wam pokazać mój pierwszy model. Wybór padł na RWD-5 od Marka R.

Mam tylko jedno zdjęcie z budowy, po sklejeniu kadłuba położyłem na nim stateczniki i nasunąłem osłonę silnika żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało.

 

Dołączona grafika

 

Po ukończeniu całości założyłem silnik EMAX 2822 śmigło 8x4 i pędem na łąkę.

Pierwsze próby oblotu a doświadczenie marne, parę godzin na prostym symulatorze i kilka lotów Mini Magiem.

Skutek, źle wyważony model po starcie z ręki poszedł do pionu i nie reagując na oddanie steru wysokości zwalił się na plecy.

Postanowiłem poprosić o pomoc Matka i po małych przygodach udało się RWD'kę zmusić do latania.

Ponieważ miałem dalej problem z wyważeniem i z silnikiem w którym uszkodziłem łożyska przyszedł czas na modernizacje.

Serwa z tylnej części kadłuba powędrowały pod skrzydło a silnik został zmieniony na EMAX BL 2215/20 co ze śmigłem 9x4.5 dało całkiem przyzwoita efekty.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=56EV7LTSKSg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem modelik w naturze

 

piękna modelarska robota w wykonaniu Tadeusza :)

 

i super pomysł z pomarańczowo-czerwona farba fluorescencyjną

 

model widać z bardzo daleka - nawet przy złyc warunkach oświetleniowych

 

-pomijam że naprawdę ładnie przy tym wygląda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widziałem ten model podczas lotów uważam ze jest świetny do nauki latania, a farba fluorescencyjna naprawdę nie pozwoli temu modelowi się zgubić.

Sam się zastanawiałem czy następny model nie pomalować takimi farbkami.

 

Powodzenia w lotach

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.