Skocz do zawartości

Optic-6 35Mhz - 2,4GHz Corona CT8Z


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś podłączyłem sobie do Optica moduł Corony CT8Z 2,4Ghz ale jednocześnie chciałbym mieć możliwość przełączania się pomiędzy 35 a 2,4. Czy wystarczy że podłączę przełącznik na zaznaczonych przewodach który będzie raz zasilał moduł 2,4 a raz 35, czy jeszcze coś powinno się rozłączać? I czy będę mógł przełączać "na gorąco" bez uszkodzenia czegoś w nadajniku?

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj miałem ten moduł podłączony z możliwością przełączania między 2.4GHz a 35MHz w MX-16s. Jednak jak się okazało podpięcie się pod sygnał PPM sprawiło, że moduł 35MHz nadawał tylko nośną.. a sygnał nie był wysyłany pomimo iż miałem przełączanie zasilania. Okazuje się, że coś nie zostało do końca przemyślane w module CT8Z i 'kradnie' cały sygnał PPM.

 

Chciałem odizolować sygnał PPM przez transoptor ale niestety spaliłem moduł 2.4 zostawiając śrubkę w środku która coś mi tam zwarła.. i będę musiał poczekać, aż przyjdzie z hobbydream.com bo oczywiście na hobbycity backorder :/

 

Także zdecydowanie polecam dorobić przekazywanie sygnału przez transoptor tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super, jutro polutuję resztę i powiem czy działa :D

 

 

EDIT

 

dziś podłączyłem następująco:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dioda LED i przełącznik do bindowania

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a tak po poskładaniu,aparatura z dwoma antenami

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Żeby przełączyć pasmo należy wyjąć pakiet zasilający aparaturę, inaczej się nie da, jest to zabezpieczenie przed przełączeniem "na gorąco". Sprawdziłem tylko działanie i niedziałanie :wink: pasma 2,4 bo do sprawdzenia 35MHz nie miałem odbiornika ale powinno wszystko działać. Jutro testy w powietrzu :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja montowałem ten moduł w graupnerze MC-19 i zasilanie musisz dać +plus i -minus przez przełącznik,czyli na środek dajesz zasilanie z głównego włącznika i tylko przełączasz po miedzy systemem 2,4GHz a 35MHz inaczej nie zadziała.Każdy moduł musi być osobno zasilany.

 

A te ścieżki to chyba niepotrzebnie przecinałeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te ścieżki to chyba niepotrzebnie przecinałeś :?:

raczej potrzebnie, w przeciwnym razie cały czas zasilany by był moduł 35Mhz. Oprócz tego że przełączam zasilanie dla modułów to przełączam również sygnał PPM.

 

Oczywiście wszystko działa, obydwa systemy 2,4 i 35 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero dziś odbyły się testy systemu 2,4Ghz i działa wyśmienicie :D Zero szarpania, kopania czy innych niewłaściwych zachowań modelu. Potwierdziło się jednak zatykanie odbiornika przy włączaniu modelu w odległości mniejszej niż ~1m od nadajnika, ale to nie problem. Ponieważ od zawsze latałem z długą anteną przy aparaturze (27-35Mhz) teraz jakoś tak dziwnie się trzyma nadajnik bez tego bata, ale myślę że się przyzwyczaję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.