Skocz do zawartości

Czy warte zakupu?


Szadzio23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Ciągle zastanawiam się nad kupnem Lamy V3. Jednak gdybym się zdecydował na zakup, to od razu z częściami Xtreme, i tu się pojawia problem. Znalazłem fajną stronkę ( LINK ) i nie wiem czy są to części warte uwagi. Może ktoś już je kupował i mi coś o nich powie... Niby dedykowane do Lamy V3... Jednak opinia kogoś, kto już spróbował jest bezcenna. Z góry dziękuje za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (i nie tylko), kupowanie wszystkich części Xtreme do Lamy jest sporo na wyrost. Na pewno przydadzą się łopatki (w dużych ilościach :mrgreen: ) oraz przedłużony wał wewnętrzny, który zmniejsza ryzyko zderzenia łopat górnych i dolnych przy gwałtowniejszych manewrach. Reszta to kwestia wyglądu, a elementy napędowe można wymienić, gdy któryś z nich się zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynie łopaty i przedłużona oś wewnętrzna. Tylko jeszcze jedno małe pytanko, na początek komplet łopat Xtreme czy może jednak zaopatrzyć się w standardowy zestaw powiedzmy 8 sztuk? Nie wiem, czy na początek te pierwsze bd dobre, boję sie o ich szybkie połamanie... Jeszcze jedno pytanko mnie nurtuje, czy rzeczywiście te ogony montowane domyślnie są aż tak bardzo łamliwe, bo jeśli tak to takżę elastyczny ogon musiałbym uwzględnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przez pewien czas miałem lamęV3. :D Najlepiej kupić jeden komplet łopat Xtreme (trzeba się bardzo postarać by je połamać).Ogon oryginalny jest bardzo łamliwy :( lepiej dokupić ten xtrema (jest bardzo wytrzymały i giętki przez co się nie połamie przy większym crashu).Co do wału ,przyda ci się ten dłuższy . Często mi się zdarzało że przy ostrych zwrotach łopaty uderzały o siebie i co za tym idzie wymiana zębatki a nawet całego wału. :cry: Co do innych części to polecam również silniki. :mrgreen: Są one o niebo lepsze od tych które są w zestawie.Lepsza wydajność i mają większego kopa.Nad resztą części to bym się zastanawiał. :? Po co wydawać tyle kasy na sam wygląd.Nie ma to największego sensu.Sam w tym sklepie kupowałem i mogę śmiało powiedzieć że byłem zadowolony i z obsługi jak i z samych części. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Szadzio23.

 

Stoisz przed dylematem - tuningować, czy nie.. Otóż moje zdanie jest podobne do kolegi @inżynier. Nie pchaj kasy w wygląd. To zbyteczne. Lepiej zainwestuj w silniki nowe ( na przyszłość) i to praktycznie tyle. Co do łopat Xtreme to też nie mam przekonania.. Owszem - są mocniejsze - ale niestety ugięcie lopaty Xtreme jest większe niż oryginalnych co odbija się na samych silnikach (zarzynanie ich na siłę) i pakiecie.. Oczywiście jeśli się uprzesz na łopaty tuningowe, to musisz wziąć pod uwagę, że będziesz musiał do nich ustawić helika na nowo..

Kup sobie lepiej kilka kompletów łopat zwykłych, silniki i ze dwa pakiety.. I to ci wystarczy w 100% do czasu aż Lama cię znudzi ;) A tuning..? Gdyby ten śmiglak był droższy, to nikt nie myślałby o tuningowaniu ;) Każdy na siłę dokłada cos do siebie żeby podnieść estetykę a tak na prawdę - to zawsze będzie heli do stawiania pierwszych kroków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam/posiadałem 5 lam v3 i v4 i wszystkie byli ztuningowane. Podstawą są silniki!, lepszy pakiet!, łopatki! oraz ogon. Przedłużony wał nie ma problemu ze zrobieniem we własnym domowym zaciszu. Zmieścisz sie w 5zł. Jak chcesz konkretniejsze informacje to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.