Skocz do zawartości

lepszy silnik do heli 450


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

jaki silnik polecacie poza prądożerną krową turnigy e500 taki zeby dostarczyl mi jeszcze wiecej mocy niz silnik na ktorym dotychcasowo latalem..

 

niby miał dobry "wykop" ale jak przechodzilem na plecy to potrafilem go zdlawic.. a więc nie chcialbym takiego tylko coś co ma "a lot of power" i przy przechodzeniu na plecy nie chcę zadnego Dławienia..

 

oczywiscie wymagania standardowe:

 

Hobbyking, niska cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no procedura przejscia na plecy wyglada u mnie tak ze jak jestem "normalnie" płozami do ziemii w zawisie to momentalnie podbijam go lekko do gory ( delikatnie) potem kąty na 0stopni przy pozycji smiglowca pod kątem 90stopni do ziemii i na plecy.. delikatne katy ujemne i jest.. ale czesto jest tak ze strace na wysokosci bo wirnik momentalnie zwolni i słychac jak silnik sie zdlawil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiety mam nowki 25c 2200 3s

 

ja mysle ze to sprawa silnika

 

http://cgi.ebay.com/KV3680-RC-Brushless-Motor-Align-Trex-450-450SE-V2-HELI-/260698123531?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3cb2d1ad0b

 

 

mam taki..

 

kąty mam na ujemnych na oko mniejsze niz na dodatniach..

 

mysle ze ten silnik nie nadaje sie do jakiegos ostrzejszego 3d .. bardziej do początkowych lotow.. chyba go sprzedam i w ostatecznosci kupie e500 ale zainteresowal mnie turnigy typhoon 450 ten 3800kv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem że to wina pakietu

tu masz HK450 kolegi własnie z e500 na pakiecie 40C nie ma mowy o dławieniu...

kupując jeszcze mocniejszy silnik heli będzie Ci się jeszcze bardziej dławił bo będzie ciągnął większy prąd i będzie jeszcze większy spadek napięcia...

zmień najpierw pakiet na 40C

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalgruszka, wiem ze to nie moze byc wina pakietu tylko silnika , ponieważ Sekator na zawodach u nas w Bolesławcu mial też hk450 , pakiety takie jak mój pierwszy czyli 2200 3s 20C i silnik e500 i regler turnigy 40A i nic mu nie dławiło .. robił z helikiem wszystko ..

 

dlatego twoerdze że to wina silnika

 

w ostateczności spróbowałbym tego e500 ale jednak chcialbym cos na czym polatam troche dłużej niż na e500 ( 6min mnie zadowoli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz sprawdzić tego co pisałem wcześniej??

pożycz od kogoś pakiet 40C to się przekonasz...

ja na e500 pakiet 20C "usmażyłem"

oczywiście timing w reglu masz dobrze ustawiony??

tu masz kilka silników

700W

600W

tylko nie myśl że te nie będą Ci się dławić jak nie zapewnisz im porządnego pakietu i regla

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredzio, wlasnie sie nad tym zastanawialem.. jakies 9-10T

 

rafalgruszka, niestety u mnie nikt nie lata na pakietach 40c.. bo nikt nie lata modelami ktore pobieraja wiecej niz okolo 30-35A przy 3 celach i im pakiety wystarczaja.. poza mną oczywiscie.. :cry:

 

pytalem sie Sekator-a i powiedział mi ze ma u siebie e500 z 11T pakiety 2200 20C , krzywa gazu na 50% i mówi ze po locie pakiety ciepłe..

 

sam widzialem co potrafi jego śmigłowiec z tym silnikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywa gazu na 50%

tak, a silnik osiąga największą sprawność przy prawie maksymalnych obrotach...

jaką ty masz krzywą gazu?

e500 z mniejszą zębatką

z tego co wiem założenie mniejszej zębatki nic nie da.

zakładając mniejszą zmniejszasz obroty na wirniku przez co energia kinetyczna jest mniejsza bo się wolniej kręci i opór powietrza może łatwiej zwolnić wirnik...

tematu nie wyczerpałem i pisałem w strasznym pośpiechu...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.