Skocz do zawartości

silnik do paralotni


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Budowa wózka do PARALOTNI powoli ruszyła ... nie mam pojęcia czy to w ogóle poleci :)

 

silnik i łoże przyklejone zostało na kleju do zdjęcia jak na razie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę wypocin na dzisiaj koniec;) oczywiście koła będą troszeczkę większe ale do zdjęcia dałem na razie te bo nie posiadam innych;) pozdrawiam

 

____________

DARO 2303294 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D haha nie no z jaje z jajem :) śmigło to tylko do zdjęcia ciągnące ;) później silnik doczeka się pchającego;) oczywiście jeszcze dużo podzespołów do wózka brakuje ;) dlatego taki golaśny :)

 

 

 

 

____________

DARO 2303294 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie powiedzcie mi gdzie można kupić takie wytrzymałe linki jak sa w paralotni i materiał paralotniowy ?? hmm lub np materiał lekki który nie przepuszczał by powietrza?? hmm bo trochę już szukam na necie ale nic takiego nie ma

Kolego tkanine mozesz kupic u Dudka (producent paralotni) albo u Bronka Korca (serwis paralotniowy), jak chcesz low-tech to proponuje na grupie rec paralotnie dac temacik ze kupisz szmate, to ktos ci starego glajta za "flaszke" odda. Linki paralotniowe odradzam do modelu (oprocz ww. do kupienia w sklepach wspinaczkowych) bo sa grube i ciezkie, jak studiowales schematy olinowania to wiesz ze linek jest sporo, a ich opor aerodynamiczny jest zmora paralotniarzy. Sugeruje linki jak do latawca, tylko zapisz dokladnie dlugosci po wytrymowaniu profilu skrzydla, bo linki sie niestety kurcza (wbrew powszechnej opinii o rozciaganiu, kolejna zmora paralotniarzy).

 

ps. Nie wolisz jednak zrobic napedu ciagnacego ?? troche mniej realnie bedzie wygladal, ale skrzydlo lata wolno, przez co silnik bedzie mial slabe chlodzenie jako pchajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz jednak zrobic napedu ciagnacego ?? troche mniej realnie bedzie wygladal, ale skrzydlo lata wolno, przez co silnik bedzie mial slabe chlodzenie jako pchajacy.

hmmm właśnie chodzi mi o to żeby to jak najbardziej realnie wyglądało ,bardziej podoba mi się ze śmigłem pchającym ;) o chłodzenie też się trochę boje, w ogóle jeszcze nie wiem jaki silnik zastosuje bo ten co na zdjęciu to jest ASP 8,5 cmm waży coś koło 500 gram i mocy ma 2KM za duży jak na paralotnie o rozpiętości 2,15 cm :/ myślałem o wsadzeniu tam 4cmm silnik dużo lżejszy ...

 

 

_________

DARO 2303294 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ortalion się nie nada

Ortalion możliwe że by się nadał ... ja generalnie mam paralotnie tak że z tym nie ma problemów , zapytałem ogólnie gdzie można kupić materiał, bo będę sobie chciał zrobić własną , ale mniejszą od tej co na zdjęciach wyżej

 

Albo gruba reklamówka?

no ta reklamówka to na pewno nie da rady ;)

 

Panowie a jak jest z wyważeniem takiego wózka ?? czy stosuje się wykłon i skłon silnika ??

 

jak to z tym jest??

 

pod spodem zdjęcie i rurka do której ma być przymocowana uprząż paralotni ... jeszcze nie jestem pewny że środek ciężkości wyjdzie tam , ponieważ nie ma połowy podzespołów ..ale podpowiedzcie mi gdzie generalnie ma być środek ciężkości?? i jak trzeba to po prawnie wyważać ?

 

Dołączona grafika

 

a tutaj słupek na którym osadzone jest łoże .

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy, że w modelach paralotni koniec tej "rurki" do przymocowanie uprzęży musi być wyżej niż końcówka śmigła.

Właśnie dobra sugestia Lorefin też mi się tak wydaje dlatego rurka jest jak na razie położona do zdjęcia :) musze zrobić wcześniej obręcz śmigła i przodnie koło skrętne z serwem i sterowanie pod linki ;) żebym później wiedział gdzie dokładnie ma być ta rurka oczywiście wyciągne ją wyżej tak jak mówisz nad śmigło wtedy na pewno będzie lepiej wózek wyważyć dziękuje za rade;) i proszę o więcej sugestii również innych doświadczonych modelarzy co np robili moto paralotnie ;) pozdrawiam

 

 

_______________

DARO 2303294 GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam aluminium obrabia się bardzo prosto i lekko gdyż jest to miękki materiał ;)używam do tego: pilniki iglaki , wiertła , rysik do trasowania trochę fantazji i do dzieła ;) a kosz na śmigło zrobiłem z formy :) narysowałem koło cyrklem na tekturze a potem dogiąłem płaskownik według formy czyli tego koła ;)

 

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku.

 

Pomyśl jeszcze na tym etapie o siatce zabezpieczającej śmigło ( aby przypadkiem nie wsadzić palucha w kręcące się śmigło ). Ponadto siatka zabezpieczy linki od paralotni przed wkręceniem się ich w śmigło podczas startu i lądowania. Wieczorem wrzucę zdjęcie pokazujące, jak taką siatkę można szybko zrobić wykorzystując 1mm żyłkę oraz szerszy profil obręczy.

 

P.S. Jaką rozpiętość ma skrzydło paralotni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.