Skocz do zawartości

Spektrum AR6110


Reinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki maly dylemacik, kupilem niedawno otoz to malenstwo. Podczas rozmowy z gosciem dowiedzialem sie, ze lata na zboczach gor 300Mph~ na tym odbiorniku. Pokazal mi model szybowca w samochodzie itp :) Stwierdzil tez, ze ma zasieg okolo 5 Mil... na opakowaniu napisane i z tego co w internecie znalazlem jest to odbiornik TYLKO do lotow typu " Park fly " Czy faktycznie mozna uzywac go do normalnych lotow w mniejszych samolotach, na otwartej przestrzeni ? Jaki zasieg moze miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzil tez, ze ma zasieg okolo 5 Mil

Po naszemu to 8 km jakos mi trudno w to uwierzyć, jak na odbiornik "park flyer"

 

Podczas rozmowy z gosciem dowiedzialem sie, ze lata na zboczach gor 300Mph~ na tym odbiorniku

Czyli ponad 480km/h :o Toż to już rakieta (tak wiem że rekord to coś koło 150 mph wiecej) i to możliwe, ale coś mi sie wydaje że jak na odbiornik "park fly" to za dużo.

 

Ale SPECTRUMA nie mialem i nie wiem dokładnie ale coś mi się zdaje że to trochę jak z rybakiem i z rybą (złowi rybkę 10 deko, a dla kumpla mówie że prawie) kilogram :wink: ) i te dane są lekko zwyżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mam problem .. chyba bede musial pojechac i go wymienic :( eh..

Filmik prezentuje loty 400Mph~ zarejestrowane predkosciomierzem ^.^ ehh ja w kasku balbym sie tam nawet stac...

 

Edit: Zapomnialem, wiem, ze tymczasowy rekord wynosi okolo 478Mph. Co myslicie o zamianie AR6110 na AR500, znalazlem, ze ma PELNY( co kolwiek to znaczy..) zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR500 używam w szybowcu. Ma pełny zasięg ale nie ma satelity. Do spalinowego modelu wkładam odbiorniki z satelitą, żeby mieć mniejsze szanse na przerwanie kontaktu.

 

Pełny zasięg to jest co najmniej 1200m.

 

Prędkość lotu nie ma znaczenia dla odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sprawdzałem zasięg AR6100 którego sobie potem kupiłem na mojej aparaturze DX6i. Test na płycie lotniska, żona z modelem w ręce tutaj, a ja pojechałem na drugi koniec płyty, pogoda - pochmurnie, lekka mżawka, żadnych modelarzy w pobliżu. Miałem zamiar przylecieć modelem do siebie , jednak z ledwością widziałem żonę więc dałem sobie spokój z lotem.

Model przy odległości około 900 metrów i wysokości 1,5 m reagował normalnie na wszystkie kanały co mnie w pełni usatysfakcjonowało. Kiedy aparatura była w samochodzie na fotelu również nic się nie działo żadnych drgań serw itp.

Jeżeli ktoś ma sokoli wzrok, lub lata FPV to oczywiście potrzebuje większego zasięgu, jednak dla mnie to wystarczy.

 

można zobaczyć test odbiornika "OrangeRx" z HK - 800m, który wg mnie również jest zadowalający.

 

Zasięg 5 mil to chyba żart, jednak na rcgroups znalazłem opis testu AR6100 i AR7000. Ja do wszystkich testów sprzętowych zawsze podchodzę z dystansem bo kto za tym stoi wie tylko autor. Jednak można w opisie znaleźć stwierdzenie że "Zasięg AR6100 jest prawie tak dobry jak AR7000 - 2,8 mili". Odbiornik AR 6100 miał zakłócenia gdy znajdował się za wzniesieniem w odległości 1,7 mili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.