Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem silnika.


Lorefin

Rekomendowane odpowiedzi

Być może mój pierwszy post będzie wyglądał bardzo lamersko, niestety mam pewien problem.

Nie wiem jak podłączyć silnik. W innych, dostosowanych modelach, pamiętam, że otrzymywałem je już z kabelkami, gotowymi do podłączenia do regulatora. Wczoraj znalazłem jednak pewien silnik, który ma 8 wejść i nie mogę odgryźć co podłączyć do czego(między innymi przez to, że istnieje też tam regulacja obrotów).

 

Mabuchi EG-530YD-9B

 

Fotki nie strzelę, gdyż dokumentacja znajduje się pod tym linkiem i mam identyczny model 9B.

Klik

 

Mógłby ktoś mi wyjaśnić, w jaki sposób podłączyć go np. bezpośrednio do źródła zasilania, oraz jak ustawić obroty na 4000? Prawdopodobnie poradziłbym sobie z tym za pomocą metodą prób i błędów, niestety niepokoi mnie to, że oprócz + i - są także A i B, to jeszcze istnieją jakby dwie "linie" dziurek, co powoduje, iż jest 8 wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik nie ma 8 wejść tylko 4 zaciski

8 to jest otworów lutowniczych ....

 

to już poważna różnica ...

 

nic z tym silnikiem nie zrobisz niestety bo to silnik z wbudowanym stabilizatorem obrotów do magnetofonu .

 

zbyt słaby za niskie obroty ...za to stała prędkość ale to akurat w modelarstwie zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zbudować przełącznik, pomiędzy obrotami rzędu 2000 lub 4000, co dałoby pewnego rodzaju "regulację" prędkości, choć zapewne jest to zbędne, gdyż lepiej wydać pare zł więcej na normalny silnik(ten był kupiony na "okazję" za parę złoty :) ) Dzięki za link, pomógł mi znacznie. Akurat nie szukałem na polskich forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.