miksell Posted December 5, 2010 Posted December 5, 2010 Witam. Przygotowuję sobie sprzęt do FPV i wpadłem na pewien pomysł. Czy da się w Turnigy 9x zamontować zewnętrzna antenę? Podczas lotów FPV sterowałbym z samochodu (lepiej widać obraz na monitorze) antena byłaby na dachu na magnesowej podstawce. Turnigy działa na 2.4, więc jako antenę zastosowałbym zwykłą antenę wifi. Zastanawiam się czy postawienie takiej anteny na dachu samochodu nie spowoduje zakłóceń, spadku zasięgu? Czy jeśli zastosuję większa antenę to zasięg się zwiększy? :crazy: Obecnie Turnigy nie posiada odpinanej anteny. Moduł jest na stałe połączony kablem z istniejąca anteną. NA co zwrócic uwagę przy takiej przeróbce? Prawdopodobnie ktoś też już to przerabiał, więc chętnie skorzystam z doświadczenia. Jeśli taki patent jest możliwy to zamieszczę w tym temacie fotorelacje z przeróbki. ;-)
mikon Posted December 5, 2010 Posted December 5, 2010 Witam. Przygotowuję sobie sprzęt do FPV i wpadłem na pewien pomysł. Czy da się w Turnigy 9x zamontować zewnętrzna antenę? Podczas lotów FPV sterowałbym z samochodu (lepiej widać obraz na monitorze) antena byłaby na dachu na magnesowej podstawce. Turnigy działa na 2.4, więc jako antenę zastosowałbym zwykłą antenę wifi. Zastanawiam się czy postawienie takiej anteny na dachu samochodu nie spowoduje zakłóceń, spadku zasięgu? Czy jeśli zastosuję większa antenę to zasięg się zwiększy? :crazy: Obecnie Turnigy nie posiada odpinanej anteny. Moduł jest na stałe połączony kablem z istniejąca anteną. NA co zwrócic uwagę przy takiej przeróbce? Prawdopodobnie ktoś też już to przerabiał, więc chętnie skorzystam z doświadczenia. Jeśli taki patent jest możliwy to zamieszczę w tym temacie fotorelacje z przeróbki. ;-) Jeżeli przez "turnigy 9x 2.4" masz na myśli tak zwany "V2" z modułem Flysky, to zwiększenie zasięgu zacznij od wymiany modułu w.cz. na lepszy. Oryginalne raczej nie nadają się do lotów dalekiego zasięgu, bynajmniej nie z powodu kiepskiej anteny tylko z powodu konstrukcji elektroniki. Dobrym wyborem może być FRSKY (raczej V8, wygląda na to że system z telemetrią obecnie emituje mniejszą moc). Pozdr., Michał
miksell Posted December 5, 2010 Author Posted December 5, 2010 Mam turnigy 2.4 z wbudowanym modułem 2.4 Turnigy. Nie mam anteny na 35 Mhz ;-) A jak wygląda sprawa podpięcia zewnętrznej anteny?
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.