Skocz do zawartości

Jaką ładowarkę wybrać??


jedrekxxd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomóżcie mi w doborze taniej ładowarki li po. Tylko proszę nie piszcie mi, żebym brał accucela bo powiem tak, że to trochę syfik psujący się. Mogą być oferty z zagranicznych sklepów. I najważniejsza rzecz, żeby ładowarka miała funkcje przeciw złemu podłączeniu kabelków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość kolegów się ze mną zgodzi - weź icharger 106B+. Żadna znana mi ładowarka w tej klasie cenowej nie ma takich możliwości jak icharger, a do dnia dzisiejszego słyszałem tylko o jednym przypadku popsucia się tej ładowarki i to z winy użyszkodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem na etapie rozwalenia się Accucela 6 - cały czas pokazuje ze każdy pakiet ma jedna cele (środkową) na 2,4V i nie mogę ładować. Lecz sprawdzałem dobrym miernikiem i wszystkie mają po te 3,5V w danym momencie, a ładować ich nie mogę... 5 pakietów w walizce aluminiowej czeka na ładowarkę a ja chcę latać :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że potrzebujesz takiej która ma zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem to domyślam się że właśnie tak zepsułeś poprzednią.

A wystarczy odpowiednio przygotować sobie tak kable (wtyczki) że na odwrót jej nie podłączysz.

Jeżeli jest tak jak napisałem, to nie pisz że to ładowarka pakiet Ci zniszczyła bo to Ty sam go pośrednio załatwiłeś.

I jeszcze co do tych wielu tematów o padających Accucelach mogę prosić o linki chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że ma Zabezpieczenie przed odwrotnym połączeniem pakietu, zbyt niskim lub wysokim napięciem zasilającym.

Zabezpieczenie to dzisiaj wlasciwie standard w ladowarkach nie nalezacych do, nazwijmy to, najnizszej kategorii.

 

Oczywiscie, ja jestem daleki od namawiania do kupna produktow Robbe, ktore niestety nie naleza do tanich. Mnie do kupna Power Peak przekonal system BID, ktory pozwala na wyeliminowanie koniecznosci kazdorazowego ustawiania parametrow ladowania (wczesniej wlasnie przy tym zdarzalo mi sie popelniac wynikle z nieuwagi pomylki).

 

W Robbe funkcjonuje to tak, ze parametry ladowania zapisuje sie na dodatkowym BID-Key (kosztuje 2-3 EUR) lub BID-Chip, ktory przyporzadkowany jest jednemu, konkretnemu akumulatorowi (niezaleznie, czy chodzi o LiIo, LiPo, LiFe, NiCD, NiMH, czy olowiowy). Dla naladowania podlacza sie aku do ladowarki, wtyka BID-Key do odpowiedniego gniazda ladowarki i naciska przycisk "start". To wszystko. Nawet tak nieuwazny czlowiek, jak ja moze sobie z tym bez problemu poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat rozwalenia tego pakietu to przez to, że na początku nie posiadałem porządnego miernika i myślałem, że to prawda co jest pokazane na ładowarce i przerobiłem pakiet na 2s ale jak później podłączałem to i tak nie działało.... A ładowarka to od początku nie chciała ładować... A kupiłem ją nówkę z hk. A szukam z zabezpieczeniem bo wiem, że dużo osób ma problem z błędnym połączeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem ROBBE POWER PEAK COMPACT i powiem wam, że to super ładowareczka, lepsza niż ten chiński szmelc :D Pakieciki doczekały się porządnej ładowarki :D Jak ktoś ma dylemat jaką ładowarkę brać to szczerze polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński szmelc :?: Przecież większość tego co kupujemy jest robione w obozach pracy w Chinach. Tylko jedno jest robione dla znanego producęta i jest drogie, a drugie jest nie markowe a bebechy zazwyczaj są te same tylko ze cena jest dużo niższa i nie ma na pudelku nazwy SUPER FIRMY, która i tak robi wszystko w Chinach bo tam jest taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada sie, są ładowarki które mają bogate menu i są ładowarki które mają bardziej rozbudowane oprogramowanie niż inne, a to sie wiąże z ceną.

Głównie chodziło mi o to, że to co z Chin to niekoniecznie szmelc, bo wiekszość rzeczy pochodzi i tak właśnie z tamtąd. Także Chińczycy zalali sobą cały świat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.