Skocz do zawartości

Yak 55 od Pawła Wojtaszki


jakuban

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj popełniłem Sraka 55 bruckmana i wyszedł 149gram. Pewnie parę gram szlo by zaoszczędzić na goldach, mam wlutowane 3.5mm :roll: Zostawiłem też "beczułki" do mocowania popychacza od SK i SW a to kolejne 3 gramy, mógł bym ściągnąć koszulkę z regulatora i odbiornika, zrobić lżejsze podwozie to może i by wyszło jakieś 143-145gram ale nie wiem czy ta zabawa w ogóle "warta świeczki". Najbardziej mnie denerwują goldy, mogłem zostawić JST.

 

EDIT:

Foto foto jeszcze przed zmyciem plamek farby : /

Dołączona grafika

 

Nie bijcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Malker, warto podeprzeć gęściej popychacz kierunku i wysokości. Spróbujesz zrobić pętlę w nożu w prawo (kiedy popychacz "pcha") to będziesz wiedział dlaczego :)

 

Gdzie ten film???!!! :D

Nie ma. Jeszcze ;) Postaram się coś na szybko nakręcić.

 

Co do porównania D47 i 5010MG - jak te drugie pojawią się w HC (ostatnio jak sprawdzałem nie było) to dla dobra modelarskiego społeczeństwa przetestuję dokładnie. Na oko, tyle co widziałem w modelu Kuby jak to chodzi, to faktycznie jest nieźle. Bardzo szybkie i nie zauważyłem problemów z centrowaniem.

 

Pierwsze wrazenie - jest OK. Szczegółowo ocenię wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre pytanie Ladziak:) choc nigdy sam nie uzywalem D47 to coś tam o nich wiem bo kilku moich znajomkow ich używa. 5010mg - Precyzja jest rewelacyjna, choc mnie powala szybosc, centrowanie bardzo dokładne. No i cena dobra, na to tez warto zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powierzchnia tego depronu? Extrupor z Modelarni ma teraz strasznie nierówną i farba podcieka pod szablony częściej niż jest to akceptowalne...

Podcieka bo nie malujesz od błyszczącej strony depronu. Zasada prosta ja drut. Do tego dawaj matową stronę od dołu modelu i rób na spodzie paski które zawsze można poprawić markerem i będzie ok :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem na tym z modelarni i w ogóle patent z szablonem depronowym mi się nie podoba. Dużo lepiej wychodzi zwykły szablon z papieru od dołu podklejony taśmą i docięty równo z szablonem i przytwierdzony szpilkami. Mi dziurki od szpilek nie przeszkadzają w ogóle bo ich nie widac a efekt jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej ho hej ho do lasu by się szło!!!!!

 

Lataliśmy wczoraj na hali...po dwóch miesiącach przerwy! Ja zapomniałem który mam mode a Pawlikowi szło bardzo dobrze. Mamy film i sporo innych zdjęć, ale dodamy to troszkę później dziś kilka zdjęć statycznych, tarra:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co do Yaków Pawła: modela latają świetnie, są agresywne, szybkie i bardzo "kontrolowalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę.

 

Filmy się właśnie konwertują.

 

Tymczasem:

 

Wyposażenie niebieskiego: NEU Neutrino, Turnigy 10A, 3xBMS 306BB, Corona RP4S1.

Wyposażenie fioletowego: Pulso 2203/34, Turnigy 10A, 2xBMS306, 2x Dymond D47, Corona RP8D1 (tymczasowo, docelowo RP6S1).

 

Oba zasilane 2S 360mAh Rhino.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.