Skocz do zawartości

Yak 55 od Pawła Wojtaszki


jakuban

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
Gość Jerzy Markiton

W niedzielę był w powietrzu na kombinowanym wyposażeniu i z tej trójki co na zdjęciu - jest najlepszy. Kompletny do lotu - 136g (niecałe). POT - 30 do napędu, jakiś 10A regulator HK, 3 serwa te co polecaliście, dźwigar3x0,5 ale środkiem skrzydła...

Serwa - ja wiem..... Nie mam warunków do profesjonalnego testu. Z porównania do HXT 500 - o niebo lepsze. Ale jedno już na wstępie w 1 stronę poruszało się skokowo... w drugą - O.K. Przesunąłem na sub-trimie i skoki dostałem pod koniec ruchu. Wskazywałoby na potencjometr. 1,3 kG (przy 4,8V, przy 6V producent deklaruje 1,6 kG) do takiego modelu wydaje się zbędne. W 2-gim Yaczku i Axisie mam DS 531 i nie odczuwam żadnej różnicy a są o ponad 1g lżejsze. Powinny sobie nieźle radzić w 500 - 600 gramowym EPP akrobaciku !

Po 2 latach w halówce jedno (na 6 eksploatowanych) DS 531 już zaczyna się poruszać skokowo. Jak będzie z tymi ? Ale za 7$ ?

Pozdrawiam -Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaczka po prawej poznaję - z RCGroups, Yak 54. To była moja pierwsza halówka z prawdziwego zdarzenia :) Niestety - chociaż ma makietowe proporcje, niestety do latania freestyle nie bardzo się nadaje, bo jest bardzo krótki. Do relaksu jak najbardziej :)

 

Cieszę się bardzo, że model się podoba :) Lada moment wrzucę kolejne ogłoszenie - doszło mi kilka naprawdę fajnych kolorów, więc będzie w czym wybierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

To już się cieszę, bo jeszcze 1 wezmę na przyszły sezon. Twój depron jest bardziej sztywny. Tak coś pośredniego pomiędzy moim białym a zielonymi podkładami pod panele. Z dotychczasowych propozycji najbardziej odpowiadałby mi ten "lila-róż" ale poczekam na nowe propozycje.

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z bardzo dużym opóźnieniem, ale też pochwalę się modelem Yaczka zbudowanym z zestawu Pawła....

 

Potwierdzam opinię przdmówców dotyczącą dobrze spasowanych elementów.

Jestem również zachwycony lekkim depronem, który pozwolił mi uzyskać masę modelu gotowego do lotu wynoszącą 130 gram (z pakietem 2s 350mAh)

 

Jedyne zastrzeżenia jakie mam, to:

- za duży otwór w kadłubie na ster wysokości

- za duży ster kierunku - po uzbrojeniu modelu w podwozie (w mojej opini wcale nie za długie), konieczne było obcięcie kawałka steru.

 

Moim zdaniem model lata bardzo dobrze :), potrzebna była tylko drobna korekta w postaci domiksowania lotek do steru kierunku.

 

Jeszcze kilka miniaturek zdjęć:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cytatem z Twojej strony "Do budowy tego modelu wykorzystałem gotowy (wycięty i pomalowany) zestaw autorstwa i wykonania Pawła Wojtaszki" to bym nie szalał. Wykonanie na pewno Pawła ale autorstwo już nie tak do końca.

OK, poprawka wykonana. Zostało tylko "wykonania".

 

Czy autorem jesteś Ty, Krzyśku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to dość daleko posumięta modyfikacja znanego i sprawdzonego Yaka-54 Krzyśka, czego nie ukrywam i o czym oczywiście Krzysiek wie :) Stąd jego uwaga.

 

Co do otworu na łącznik wysokości - faktycznie, jeśli będą jeszcze jacyś chętni na zestawy, to poprawię to, prawdopodobnie przez poszerzenie łącznika steru - będzie sztywniejszy. Natomiast "płoza" mogłaby być wyższa lub statecznik niższy, ale wzorowałem się na oryginalnej bryle kadłuba 55M która mniej więcej tak właśnie wygląda.

 

W ogóle - nieco poprawek się nazbierało, to i owo sam chciałbym zmienić, więc możliwe że powstanie wersja 2.0, tylko nie wiem czy jest sens ją wykonywać teraz - sezon halowy się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu ? Twoim marzeniem było zabrać głos w tym temacie ?

- Jurek

Nie koniecznie, zauważ ze mało piszę na forum więc pewnie miałem jakiś konkretny powód do wypowiedzenia się. Można jaśniej co chciałeś przez ten posty wyrazić i z czym masz problem ?

 

ps.2 Zabrałem dużo wcześniej przed tobą głos w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.