Skocz do zawartości

moduł żarzenia świecy


aniol310

Rekomendowane odpowiedzi

spotkałem się z czym takim:

"Dlatego bardzo użytecznym może okazać się moduł żarzenia świecy. W najprostszym wykonaniu jest to włącznik krańcowy sprzężony z przepustnicą - przy małych obrotach włączana jest bateria zasilająca świecę. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie modułu elektronicznego, który potrafi płynnie dozować prąd świecy, w zależności od położenia drążka gazu, czyli kąta otwarcia przepustnicy. Urządzenie pozbawione mechaniki jest bardziej niezawodne oraz nie występuje efekt skokowej zmiany warunków spalania mieszanki w silniku."

Interesuje mnie bardziej uklad elektroniczny który bedzie reagował na położenie gazu. gdzieś w sieci widziałem firme która tym chandluje. Ale jestem ciekaw czy ktos namieżył lub ma schemat takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmowałem się tym trochę w funkcji podgrzewania świeczki z mvvsie który notorycznie się na wolnych przelewał. Ostatecznie, został wymieniony gaźnik. Robiłem to na atmedze8 ale to tylko dlatego ze byl weekend i nie miałem mniejszego. Ogólnie sprawa prosta, należy odczytać długość impulsów z odbiornika (rozmawiamy oczywiście o prądzie świecy regulowanym) Wtedy od zadanej wartości czasu trwania impulsu pojawia się na świeczce PWM o wypełnieniu tym większym im niżej znajduje się drążek gazu. To zrobiłem, łącznie nawet z hardware, jednakże układ działał tylko z moim modelem, a to przez to iż poszczególne wartości graniczne w programie byly nastawione na sztywno ponieważ miało byś to rozwiązanie tymczasowe. Trzeba by dorobić w programie moduł pozwalający zaprogramować poszczególne stany pracy, skrajne poł. drążka, oraz punkt w którym żarzenie się zaczyna. Wszystko się zaczyna nieco komplikować jeśli dodamy do tego to iż każdy praktycznie dowolnie programuje kanał gazu (rev, epa). Wszystko oczywiście do zrobienia :D . Można także kupić taki gotowy moduł u Leszka Jury, właśnie firmy elektron za 112zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.