Jump to content

moduł żarzenia świecy


aniol310

Recommended Posts

spotkałem się z czym takim:

"Dlatego bardzo użytecznym może okazać się moduł żarzenia świecy. W najprostszym wykonaniu jest to włącznik krańcowy sprzężony z przepustnicą - przy małych obrotach włączana jest bateria zasilająca świecę. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie modułu elektronicznego, który potrafi płynnie dozować prąd świecy, w zależności od położenia drążka gazu, czyli kąta otwarcia przepustnicy. Urządzenie pozbawione mechaniki jest bardziej niezawodne oraz nie występuje efekt skokowej zmiany warunków spalania mieszanki w silniku."

Interesuje mnie bardziej uklad elektroniczny który bedzie reagował na położenie gazu. gdzieś w sieci widziałem firme która tym chandluje. Ale jestem ciekaw czy ktos namieżył lub ma schemat takiego układu.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zajmowałem się tym trochę w funkcji podgrzewania świeczki z mvvsie który notorycznie się na wolnych przelewał. Ostatecznie, został wymieniony gaźnik. Robiłem to na atmedze8 ale to tylko dlatego ze byl weekend i nie miałem mniejszego. Ogólnie sprawa prosta, należy odczytać długość impulsów z odbiornika (rozmawiamy oczywiście o prądzie świecy regulowanym) Wtedy od zadanej wartości czasu trwania impulsu pojawia się na świeczce PWM o wypełnieniu tym większym im niżej znajduje się drążek gazu. To zrobiłem, łącznie nawet z hardware, jednakże układ działał tylko z moim modelem, a to przez to iż poszczególne wartości graniczne w programie byly nastawione na sztywno ponieważ miało byś to rozwiązanie tymczasowe. Trzeba by dorobić w programie moduł pozwalający zaprogramować poszczególne stany pracy, skrajne poł. drążka, oraz punkt w którym żarzenie się zaczyna. Wszystko się zaczyna nieco komplikować jeśli dodamy do tego to iż każdy praktycznie dowolnie programuje kanał gazu (rev, epa). Wszystko oczywiście do zrobienia :D . Można także kupić taki gotowy moduł u Leszka Jury, właśnie firmy elektron za 112zł.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.