Skocz do zawartości

Turnigy 9x v2 Problem.


Podem89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Wiem, że o aparaturze Turnigy 9x jest już wiele wątków na forum.

Czytałem ( podejrzewam ) wszystkie z nich, ale nigdzie nie spotkałem się z problemem, który występuje w moim przypadku.

 

Problem polega na tym, że:

 

Po podłączeniu aparatury pod komputer kablem jack jack, a dokładnie pod wejście line in w zintegrowanej karcie dźwiękowej miałem problem, bo komputer nie widział aparatury.

Zainstalowałem program PPJoy oraz SSP według poradnika z rc groups. Komputer wykrył aparaturę, tzn w kontrolerach gier pojawiła się. Jednak podczas kalibracji nie następował żaden ruch. Wyjąłem więc nadajnik, tak jak ktoś na forum radził.

SUKCES.

Aparaturka wykryta. Niby wszystko jest ok. Kalibracja i tu pojawił się problem.

Na ekranie kalibracji odchylenia nie odpowiadają ruchom drążkami. Drążek na full do góry jednak na ekranie kalibracji jest to 75%. i Tak praktycznie ze wszystkimi odchyleniami.

Wyczytałem na forum, żeby się nie kierować odchyleniami w panelu sterowania więc wziąłem się za kalibracje w aerofly pro deluxe. Niestety problem ten sam.

 

Niewzruszony postanowiłem podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową pod złącze PCI. Wyczytałem na forum, że karta zintegrowana karta dźwiękowa wytwarza zbyt duże szumy.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki. No i podłączam aparaturę.

 

No i niestety. To samo :(

 

W karcie dźwiękowej line in głośność na 100%. Czyli konfiguracja komputera najprawdopodobniej ok.

PPJoy i SPP także jest dobrze ustawiony.

 

Walczę już około miesiąca.

Ale niestety bez rezultatów.

Czy może to być wina aparatury?

Niestety nie mam żadnego ulotnionego modelu, więc nie mogę sprawdzić odchyleń drążkowych w praktyce.

 

Czy Interfejs USB załatwi sprawę?

Może to tylko problem karty dźwiękowej?

 

Jeśli macie jakieś sugestie proszę o pomoc.

Moje pomysły się wyczerpały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana interface nie załatwi sprawy. Zmiana modułu radiowego - tak. Problem stwarza moduł radiowy Turnigy v2 (wszystkie bez wyjątku), który gdy nie zasilany "ściąga" linie PPM do masy.

 

Przy okazji nie czytałeś uważnie innych postów - poruszałem już tam ten problem na tym forum.

 

Rozwiązanie jest tutaj:

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=3416054

 

Trzeba przeciąć ścieżkę i wlutować rezystor 1K w miejsce przecięcia. Nie będzie wtedy trzeba wyciągać modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem czytałem Twoje posty, wyczytałem też, że trzeba ciąć ścieżkę, jednak myślałem, że nie jest to niezbędne. Widać jest.

Będę musiał więc znaleźć kogoś, kto mógłby mi pomóc w tym. Sam trochę boję się ciąć ze względu na brak doświadczenia. Nie chciałbym czegoś popsuć.

 

Czy jest może na forum ktoś z Gdańska bądź okolicy, kto mógłby mi w tym pomóc?

Będę niezmiernie wdzięczny.

 

Cieszę się, że to w sumie " drobnostka ". Myślałem, że może mam uszkodzoną aparaturę.

 

Dziękuję Rafit za szybką i rzeczową odpowiedź.

POMÓGŁ wędruję do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze rafit.Przeróbka jest banalnie prosta-sam zrobiłem taką modyfikację i jest OK.Co do wychyleń to ustaw w aparaturze E.POINT na 120%-powinno pomóc.Ja bym jednak nie sugerował się do końca wychyleniami w windowsie.Ja nigdy na to nie patrzę.Ważne żeby w symulatorach dobrze się skalibrowały.U mnie na wszystkich symulatorach działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno przerabiałem podłączenie apki Turnigy 9x v2 do komputera i nie wydaje mi się żebyś musiał cokolwiek przerabiać :) .

 

Spróbuj zrobić kalibrację też w panelu sterowania i powinno działać.

 

Drążkami podczas kalibracji ruszasz kilka razy w dół i w górę? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze rafit.Przeróbka jest banalnie prosta-sam zrobiłem taką modyfikację i jest OK.Co do wychyleń to ustaw w aparaturze E.POINT na 120%-powinno pomóc.Ja bym jednak nie sugerował się do końca wychyleniami w windowsie.Ja nigdy na to nie patrzę.Ważne żeby w symulatorach dobrze się skalibrowały.U mnie na wszystkich symulatorach działa dobrze.

Pomogło!

Ogromne Dzięki!

Pomógł Poleciało :)

 

EDIT:

 

Czy po przecięciu tej ścieżki aparatura będzie dalej współpracowała i z symulatorem i przy włożonym nadajniku wraz z modelem? Tylko po prostu nie będzie trzeba wyciągać nadajnika do ćwiczeń na symulatorze tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha, Będzie działało i z symulatorem (bez wyciągania modułu)i z modelami bez najmniejszego problemu-sprawdzone organoleptycznie.Warto dać ten rezystorek choćby z uwagi na to że częste wyciąganie modułu kończy się:

1.zerwanym przewodem od anteny :evil:

2.wyłamanymi zaczepami modułu :evil:

Miłego latania w realu jak i na symulatorach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.