Skocz do zawartości

Fail safe


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , model planuję wyposażyć w spadochron ratunkowy .

Wymyśliłem że wykonam to przy użyciu przyczepnego-zewnętrznego modułu fail safe .

Zastanawiam się , jak działa takowe urządzenie

http://www.unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4283

 

Kanałów mam mało , dlatego kombinuje

Chciałbym podpiąć to ustrojstwo na Y kablu pod kanał 2. Efekt jaki pragnę uzyskać jest taki że gdy sygnał jest ok normalnie steruje sterem wysokości , a gdy sygnał zanika fail safe wypala spadochron .

 

nie wiem jak to zrobić, aby ruszając sterem wysokości serwo od steru chodziło normalnie , a to od zamka spadochronu nie ruszało się - działając jedynie w kryzysowej sytuacji .

 

Pytanie bardziej do elektroników

Czy istnieje sposób na przeróbkę tego urządzenia aby uzyskać to co chcę bez zajmowania kolejnego kanału ?

 

Macie jakieś doświadczenia z tym tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej do elektroników

Czy istnieje sposób na przeróbkę tego urządzenia aby uzyskać to co chcę bez zajmowania kolejnego kanału ?

Z tego co widzę to na obudowie masz LED'a który wskazuje czy aktywny jest fail-safe czy nie.. Wystarczy to rozkręcić i puścić zasilanie do serwa spadochronu przez tranzystor aktywowany tym LEDem. Ale czy warto płacić za to coś $11? Spokojnie można to zrobić samemu za 1/3 tej ceny.. jak nie potrafisz, to skontaktuj się ze mną na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.