Jump to content

Turnigy, Eurgle....- dopasowanie modułów TX i RX


gregy

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Jako że to mój pierwszy post to odrobinę o sobie a potem pytania. Po latach ( z czasów Hermolu i gotowanego kleju kostnego) wróciłem do zabawy w modelarstwo. Oj, świat się jednak zmienił: można sobie kupić aparaturę i nie trzeba jej rejestrować w PARze. Jest super. A więc do dzieła. Zacząłem od konstrukcji TOTO-7 i aparatury Eurgle 9x z odbiornikiem 8ch. Ale chcę zakupić odbiornik mniejszy (lżejszy) na 4 kanały więc zacząłem poszukiwania. Przeczytałem wszelkie możliwe posty nt tych urządzeń i ciągle mam wątpliwość co do czego pasuje. Oczywiście chodzi o 2.4GHz.

Czy można podłączyć do aparatury z nadajnikiem bez oznaczenia V2, odbiornik o tym oznaczeniu? Czy to da się zbindować? Chodzi o odbiorniki HK, Turnigy, FlySky i podobne klony.Czy wystarczy wymiana modułu TX na V2 aby współpracowało z RX V2. W jakimś poscie czytałem że porównanie oryginalnego softu V2 i bezV dało tę samą sumę kontrolną.

Na domiar złego u żółtków pojawiła się aparatura Eurgle ver3 i też nie wiadomo czym się różni i na ile jest zgodna z poprzednikami i innymi klonami.

Mam totalny szum informacyjny i chyba się zgubiłem, a na metodę prób i błędów nie bardzo mnie stać.

Z pewnością ktoś już trenował ten temat i gdyby był tak miły i DUŻYMI LITERAMI, w tabelce, na kolorowo, łopatologicznie dla dziadków z ubiegłego stulecia to może bym zrozumiał. :)

Zawodowo zajmuję się automatyką przemysłową ale jakoś mi to mie pomaga.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę Wesołych Świąt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.