Skocz do zawartości

Turnigy, Eurgle....- dopasowanie modułów TX i RX


gregy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jako że to mój pierwszy post to odrobinę o sobie a potem pytania. Po latach ( z czasów Hermolu i gotowanego kleju kostnego) wróciłem do zabawy w modelarstwo. Oj, świat się jednak zmienił: można sobie kupić aparaturę i nie trzeba jej rejestrować w PARze. Jest super. A więc do dzieła. Zacząłem od konstrukcji TOTO-7 i aparatury Eurgle 9x z odbiornikiem 8ch. Ale chcę zakupić odbiornik mniejszy (lżejszy) na 4 kanały więc zacząłem poszukiwania. Przeczytałem wszelkie możliwe posty nt tych urządzeń i ciągle mam wątpliwość co do czego pasuje. Oczywiście chodzi o 2.4GHz.

Czy można podłączyć do aparatury z nadajnikiem bez oznaczenia V2, odbiornik o tym oznaczeniu? Czy to da się zbindować? Chodzi o odbiorniki HK, Turnigy, FlySky i podobne klony.Czy wystarczy wymiana modułu TX na V2 aby współpracowało z RX V2. W jakimś poscie czytałem że porównanie oryginalnego softu V2 i bezV dało tę samą sumę kontrolną.

Na domiar złego u żółtków pojawiła się aparatura Eurgle ver3 i też nie wiadomo czym się różni i na ile jest zgodna z poprzednikami i innymi klonami.

Mam totalny szum informacyjny i chyba się zgubiłem, a na metodę prób i błędów nie bardzo mnie stać.

Z pewnością ktoś już trenował ten temat i gdyby był tak miły i DUŻYMI LITERAMI, w tabelce, na kolorowo, łopatologicznie dla dziadków z ubiegłego stulecia to może bym zrozumiał. :)

Zawodowo zajmuję się automatyką przemysłową ale jakoś mi to mie pomaga.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.