Skocz do zawartości

Łukasz K. guppy


Łukasz K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Dziś posiedziałem trochę przy guppym (3 godz).

 

Lecz zanim dam fotki co tam zrobiłem,chcę pokazać miejsce gdzie buduje guppy'ego.Jest to teraz już modelarnia,a w tym pomieszczeniu była kiedyś "Pralnia".Urządzenie tego wszystkiego(wysprzątanie,wycięcie półek,zamontowanie,założenie prądu)zajeło 5 dni po ~7godzin dziennie.Oczywiście to głównie tata robił :).Tu dwie fotki(sorry za "profesjonalne"powieszenie planów,ale musiałem tak na hama, bo ściana troszkę wiglotna i nie równa,więc się taśma nie chce kleić,ale pracjuje nad tym ;])Sorry też za mały bałagan ale jak praca wrze to tak się robi ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dobra teraz przechodze do modelu.

 

 

A więc tak.Dziś popołudniu wyciołem sobie 2 boki kadluba,i jedną listwe na dól kadłuba do lamelowania:

 

Dołączona grafika

 

Wstępnie przejechane papierkiem ;)

 

Wieczorkiem wyszedłem na godzinkę jeszcze i wyciołem pozostałe listwy do lamelowania i szukałem czegoś styropanowego,z czego mógłbym zrobić formę do lamelowania.Znalazłem jakieś pudełko,trochę się nie nadawało bo za cienkie.Wyciąłem z tego odpowiednią "szparę".

 

 

Przyniosłem listwy i formę do domu spryskałem delikatnie balsę płynem do mycia szyb i wsadziłem to do formy,po czym okleiłem taśmą(jeszcze mocniej niż na fotce,bo za słabo ściśnięte było),ściskając tym samym formę:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oczywiście listwy jescze nie są posklejane ze sobą.

 

To by było tyle na dziś.

 

Sugestie mile widziane,bo nie wiem czy wszystko jest ok.

 

Pozdrawiam! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie dużo,nie wiem czy nic,bo zrobiłem statecznik pionowy,ale nie wyszedł mi w jednym miejscu(niespasowała się listewka)i pewnie nowy będe robił,zobacze jeszcze.

 

Sorry za zdjęcie od góry ale mam syf na biurku i nie chciałem się nim chwalić :roll:

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jutro raczej nic nie zrobie.Także ciąg dalszy prawdopodobnie po 15.01(ferie)

 

 

Pozdrawiam

 

 

P.s

 

Sugestie mile widziane,oczywiście na pw ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dałem radę zrobić coś w piątek :P

Okleiłem Statecznik pionowy balsą(z jednej strony bo muszę kupić bowden i go wkleić do środka)

Złożyłem statecznik poziomy i z dwóch stron okeiłem go balsą i wyprofilowałem

sorry za kiepską fotkę,ale nie miałem nic dobrego do robienia zdjęć przy sobie

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.