Jump to content

Latanie w zimie.


janko

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące latania w zimie, gdy leży śnieg. Po wielu latach wracam do modelarstwa i jestem w związku z ogromnym postępem przez te lata, początkujący.

Złożyłem Piperka, który wszystkie urządzenia ma na zewnątrz i chodzi mi o to, czy w przypadku kreta, gdy samolot wpadnie w śnieg nie dojdzie do jakiegoś zwarcia i nie "spali" się silnik, regulator albo odbiornik. Jeżeli jest możliwe takie latanie to jak się zabezpieczyć przed takim niebezpieczeństwem. Z góry dziękuję tym, którzy mi odpowiedzą.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Do regulatora, odbiornika jak dostanie się śnieg to duża szansa,że się spalia. Serwa też wody nie lubią, ale są zimne, więc zdmuchnięcie śniegu powinno wystarczyć. Z silnikiem nic nie powinno się stać, no chyba że zardzewieje:)

Ja teraz w modelu ESA schowałem wszystko w kadłubie więc jest zabezpieczone, tylko silnik na wierzchu.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejszą rzeczą do zabezpieczenia jest odbiornik. Wystarczy minimalna ilość śniegu i już :ass: . Sam to przerabiałem, ale na szczęście udało się go reanimować.

Regulator też dobrze zabezpieczyć (ja nie zauważyłem żadnych strasznych objawów po dostaniu się do niego śniegu- ale wiadomo, lepiej zabezpieczyć).

 

Dzisiaj latałem na polu, pełno śniegu, na uzwojeniu silnika zrobił się lód, cały czas działał, jedynie co to żeby dobrze wysuszyć po powrocie do domu.

Pozdrawiam i udanych lotów

 

Co do serw to raczej im nic się nie stanie, profilaktycznie można okleić taśmą.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ryzyko zawsze istnieje. Ja latalem już kilka razy moim rwd i nic się nie stało a bije kreta za kretem.

Śnieg dostaje się do silnika a że silnik jest ciepły to od razu zamienia się w wodę i na pewno kilka kropel dostaje się na uzwojenia...

Woda na elektronice może się pojawić/skroplić po wejsciu do ciepłego domu wiec warto wszytko wcześniej wyłaczyć.

 

Dużym plusem jest to że w przypadku ubicia kreta model praktycznie się nie uszkadza :rotfl: Jak masz pole za domem to jak najbardziej polecam latanie zimą.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za poradę. Wynika z tego, że przy odpowiednim zabezpieczeniu sprzętu mogę latać. Mam wspaniałe warunki do latania, za domem kilkadziesiąt hektarów wolnego i równego pola. Nie mogę się doczekać próbnych lotów, ale teraz muszę pędzić do pracy. Jeszcze raz dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.