Skocz do zawartości

heli 450 do 400zł


BoNzo

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet w Polsce widziałem na sprzedaż aeolian 450 za 600zł - zestaw rtf, carbonowo-aluminiowy z aparaturą, pakietem i całym wyposażeniem

 

 

 

Wiem, że autorowi chodzi o heli do 400zł, ale tą aparaturę można spokojnie sprzedać za 150-200zł z odbiornikiem.

 

 

 

edit:

 

link: http://allegro.pl/aeolian-t-rex-450-pro-align-rtf-zyro-lipo-rc-2-4-i1394854693.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam bardzo podobny budżet. Składam coś na pierwszy raz, ale znając życie zanim odważę się na tym chociaż silnik załączyć do ciągu wystarczającego na ślizganie się po ziemi, to wykatuję symulatory wszelkie.

 

Składam na bazie HK. Wiem, że wybrane podzespoły to dolna półka, ale taki mam budżet - do swoich wydatków muszę przekonać mą towarzyszkę, a dla niej nawet 8 stów na "zabawkę" (i weź tu wytłumacz, że to nie zabawka ; ]) to fortuna. Więc proszę o darowanie sobie niepotrzebnych docinków czy uwag typu "kupuj futabę" - na lepsze podzespoły znajdzie się kasa z czasem, może jakiś stary upłynnię...

 

Anyway! Tych 800 złociszy to górna granica (może być niewiele ponad, mniej niż 900) wydatków na całość, razem z wysyłką. Trochę poczytałem, tu i tam, zielony jestem mocno jeszcze. Na bazie listy zaproponowanej wcześniej przez kolegę Baczka (serdeczne dzięki - miała dla mnie charakter edukacyjny ; ]) stworzyłem własną. Oto ona:

 

(EDIT: aktualna lista w najnowszym poście, by nie rozciągać tematu i nie śmiecić)

 

Czy mógłbym kolegów prosić o sugestie? Im mniej zapłacę, tym mniej niezadowolona będzie moja luba ; ] ale też wkurzy się, jak wydam kasę na tandetę. Mimo wszystko "nie stać" mnie na "bardzo tani" sprzęt... Byłbym zapomniał: kurs dolca wedle przeliczenia google.

 

PS. Wybaczcie mi proszę wszelkie literówki - klawiatura w asusie 1000h nie jest zbyt wygodna, a już zwłaszcza po ciemku ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldi1973, tak nie do końca, bo:

1) staram się jak najtaniej

2) nie mam części rzeczy, które zostały wymienione w pierwszym poście, więc jeśli odjąć je, to wychodzi podobnie.

 

Ale jak Cię to bardzo gryzie, to wyniosę się do osobnego wątku. Po prostu chciałem uniknąć redundancji ; ]

 

robraf, myślę, że możnaby to przy odrobinie pracy wyliczyć, ponieważ dużo danych do silnika jest podanych. Niestety, producent był leniwy i nie podał szczytowego amperażu dla tej wiertarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam a raczej latałem heli klasy 450 i powiem, że zakup to jedno a koszty utrzymania to drugie. Krety są relatywnie częste, chyba że ktoś ma prawdziwy talent. Jednak jako standard trzeba przyjąć mniej lub bardziej częste kretobicia. Tutaj nie ma opcji "skleję i lecę dalej", najczęściej trzeba kupować uszkodzone części a jeżeli ma się pecha to trzeba wydać kwotę 3 cyfrową.

Obecnie heli leży w pudle lekko zdekompletowany i czeka na lepsze czasy aż finansowo podołam właśnie części związanej z utrzymaniem bo zachowawcze, bezpieczne latanie szybko się nudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, także dzięki wkładowi kolegi Robrafa, za co serdecznie dziękuję. Proszę o dalsze sugestie. Nie jestem pewien, czy dobrze dobrałem łopatki - długość się zgadza, ale nie jestem pewien, czy dobra szerokość dziurek. Czy powinienem już teraz zamówić zapasowe łopatki na ogon?

 

(EDIT: przenoszę listę do dalszego postu, żeby nie rozciągać tematu niepotrzebnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie czepiam się, serio mówię, jak przeszkadza to żaden problem parę postó przeedytowaći zrobić nowy temat. ;]

 

Spoko. No też mi tego brakowało, lubię mieć jasno i czytelnie a nie blok tekstu do przeczytania i jeden z niego użyteczny tylko wniosek. No i nie wiem co z tymi łopatkami na ogonie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lopatek na ogonie to te oryginalne są dobre ;] ja latam na stockowych od 2 lat ;) i jeszcze są w dobrym stanie ;) wystarczy tylko na początku wyważyć

 

 

co do 4x hxt900 to zrob tak ze 3xhxt900 i 1x gws hpxf ( jest w hobbykingu)

 

hxt900 nie ma sobie tak rady na ogonie jak gws ktory jest mocniejszy , szybszy no i troszke większy co akurat jest -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze post pod postem ale znalazlem w moich zamowieniach( jeszcze niezrealizowane) takie cos:

SKU Description Qty STATUS

HK450V2 HK450 CCPM 3D Helicopter Kit (Align T-rex Co 1 Unreserved

ESCH40A TowerPro H40A Brushless Speed Controller 1 Unreserved

HXT900 HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo 3 Unreserved

TY2215-3550 Turnigy Typhoon 450H 2215H Heli Motor 3550k 1 Unreserved

Z22003S20C ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C 1 Unreserved

BOX-379g Extra Length Cardboard Box and Packing 379g 1 Unreserved

HK401B Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro 1 Unreserved

GWSPARKHPXF/BB/j GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg (JR Plug 1 Unreserved

 

Shipment Air Parcel (POLAND) 1500g - 1999g $26.82

Taxes $0.00

Total $112.92

 

 

112 dolcow wyszlo z 1 pakietem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, dosyć podobne ; ] Jak oferujesz, to chyba nie skorzystam jednak. Już tłumaczę.

 

Generalnie chciałem ten konkretnie KIT, bo większość części jest z alu (w tym flybar). Jakiś taki uraz mam do plastiku... ale ale. Trochę części muszę ściągnąć, w tym radyjko, ładowarkę, więcej aku. A że pewnie mi się to wkręci, to trza "zapracować" na swoje własne zniżki ; ]

 

Powiedz mi ino, ta bateria z zippy z jakiegoś konkretnego powodu?

 

Dzięki za radę z tym serwem. Tak myślałem, że do ogona mocniejsze trzeba, wbrew sugestii mikeyrc z YT że zwykłe starczy(tj pewnie starczy, ale stabilniejszy będzie z mocniejszym. Chyba wyczytałem to w innym wątku...). Mam jednak pewną zagwostkę - to jest serwo ze złączem futaby. Będzie pasowało do odbiornika turnigy, który dostanę razem z aparaturą? bez manuala do tego kawałka sprzętu sam tego nie stwierdzę, bo na hobby nic na ten temat ni mo. Czy może mi zabraknąć jeszcze jakiś złączek poza xt60 które już są na liście?

 

EDIT: właśnie wyczytałem w komentarzach na HK, że najnowszy batch serw HXT900 jest do kitu. Jakieś zamienniki trzeba będzie znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wyprodukują jakas lepsza serie tych serw jeszcze.. ja tam uzywam i nie narzekam ;)

co t ozloczki futaby to rozni sie od dżejera tylko tym ze ma skrzydelko takie ;]

wystarczy odciąć i juz jest uniwersalne ;)

co do zippy flightmax to stare zamowienie.. mam sentyment do tych pakietow.. teraz tez niezawahalbym sie brac zippy ale 25C ( teraz juz latam na takich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo podobno ta stara seria jest świetna. A te nowe to jakaś lipa najwyraźniej...

 

Ze złączką JR jest 4 dolce tańsze to serwo... jeszcze się porozglądam. Właśnie wyczytałem TU że z każdej wtyczki da się zrobić uniwersalną przy użyciu skalpela ; ]

 

W takim razie aktualizacja.

 

cena | element

 

54 | Aparatura: Turingy 9x

 

47 | KIT: HK-450GT CCPM 3D

 

11,97 | Serwa główne: 3x TGY-1800A

 

8,92 | Serwo ogonowe: GWS HPX

 

12 | Żyroskop: HK401B

 

12,18 | Motor: Turnigy E500 6T 4000Kv 200W

 

23.10 | Regulator: Turnigy Plush 40A

 

32,37 | LiPo: 3x Turnigy 2200mAh 3S 25C

 

9,49 | Zasilacz: HK 5A

 

22,99 | Ładowarka: TGY Accucel-6

 

Dodatki:

 

3,19 | złączki xt60

 

0,74 | pinion gear 13T

 

13,95 | 5x WB325

 

14,95 | Rhino 2620mAh 3S 11.1v

 

A w Polszy gdzieś kupię jeszcze klej do łączeń gwintowanych (loxeal loctite, jak sugerowano w innym wątku, puszcza na ciepło) oraz zestaw śrubokrętów i kluczy.

 

W sumie nie jestem pewien, czy mam już wszystko, co mi będzie potrzebne, czy jeszcze jakieś złączki, tryby i inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem czy da się przez Rosję, bo mam tam paru znajomych (wynika to z charakteru studiów), ale niestety, paczka lotnicza do Ru nie może zawierać LiPo o pojemności większej niż chyba 3200 mAh (o ile mnie pamięć nie myli). Zrobiłem więc coś podobnego do tego, co sugerujesz - paczka z Chin waży 2,5 kg, zadeklarowałem 20% wartości. Chyba dobrze... jest w niej tylko to, czego nie mogę zamówić z magazynu w Niemczech. Co prawda drożej, ale cło mi nie grozi... zresztą, wysyłka znacznie tańsza, więc się wyrównuje. Niemniej, sporo przekroczyłem przez to swój budżet - miało być 800 zł, wyszło koło 960. Kobieta ma niezbyt zadowolona, ale chyba przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.