Jump to content

Nowe ENELOOPY od SANYO 2500 mAH


specyfick

Recommended Posts

Właśnie znalazłem że SANYO wypuściła nowe akumulatory NiMH w technologi Eneloop.

LINK TO STRONY PRODUCENTA

Mają pojemność 2500 mAH czyli o 500 więcej niż dotychczasowy Eneloop.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi akumulatorami już ?

Cena znośna, około 12 zł za sztuką.

 

Trochę danych:

Product Name

XX powered by eneloop Technology Technology

Ni-MH

Size

AA (mignon)

Product Code

HR-3UWX

Nominal Voltage

1.2 V

Typ. Capacity

2500 mAh

Min. Capacity

2400 mAh

Applications

medium-to-high power consumption devices

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie nie skusiłem się na zakup, zwykłe eneloopy AA w cenie 7,4zł z Batimex'u wystarczają. Poza tym jeśli maja być wykorzystywane sporadycznie/okazjonalnie to nowsza wersja o jeszcze bardziej obniżonym samorozładowaniu byłaby bardziej użyteczna. Dla porównania po roku 85% z 2000mAh to 1700mAh dla zwykłych eneloop'ów, a 75% z 2500 to 1875mAh dla eneloop'ów XX, czyli z różnicy 500mAh po roku zostaje 175mAh, a przy nowszych eneloop'ach (HR-3UTGA) pewnie po roku nie byłoby prawie żadnej różnicy. Wszystko zależy od celu, najbardziej uniwersalne wydają się być te o najniższym samorozładowaniu, wersja Lite i XX do specyficznych zastosowań. Jednak jako zwykłe paluszki, czekające w pudełku zamiast baterii na swoja kolej to chyba tylko te o najniższym samorozładowaniu - HR-3UTGA lub LITE. W latarce, którą wykorzystuję raz w roku w wakacje też te tańsze eneloopy, w nadajniku używanym kilka razy w tygodniu to też te tańsze 2000mAh eneloopy (ze względu na cenę) bo wolałbym drugi pakiet naładowany na wymianę niż jeden droższy i pojemniejszy. Może skuszę się na nie jak różnica w cenie będzie 10 góra 15%.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie porównując wszystkie wersje UTGA, czyli ta najbardziej znana, wygląda najlepiej.

W tej wersji mamy do 1500 cykli ładowania, dostępną dobrą wydajność prądową, niskie samo-rozładowanie 75 % po 3 latach, 2000 mAH.

 

Kolejna wersja lite, UQ, to niskie samo-rozładowanie 75 % po 3 latach, więcej cykli ładowania do 2000, ale niestety małą wydajność prądowa i pojemność 1000 mAH.

 

Natomiast najnowsza wersja XX, UWX, to wysoka wydajność prądowa, duża pojemność 2500 mAH, ale już większe samo-rozładowanie bo 75 % ale po roku, no i tylko 500 cykli ładowania.

 

Zatem reasumując jako pakiet odbiornika wydaje najlepszy Eneloop UTGA, czyli ten najbardziej znany wszystkim o pojemności 2000 mAH.

 

No chyba że potrzebny jest komuś wydajny pakiet o dużej pojemności, ale niestety kosztem żywotności to XX jest dobrym rozwiązaniem.

 

I tym oto postem doszedłem sam do pięknych wniosków z pomocą kolegi TomkaR.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.