Jump to content

Gyroskop Align GP780


tomnow95

Recommended Posts

Jak w temacie. Przydały by się w normalu i w idlu na100% gazu. Nie moge go ustawić a rozpracowałem już wiele gyroskopów z przeróżnych półek. Albo go delikatnie trzepie i nie trzyma ogona albo trzepie ostro(szybko) i w miarę trzyma. Sprawdzałem ustawienia od 45% do 68% co każdy%. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi bo bardzo mi zależy żeby jutro sobie polatać. Może mam coś źle w apce(Aurora 9) w sensie wychyły serva itp? EPA na 100%

Link to comment
Share on other sites

A co znaczy, że nie trzyma?

Jak trzepie szybko, to czułość za duża. Może helik ma za duże wibracje sam z siebie i żyrko głupieje. Możesz spróbować przykleić go na podwójnej gąbce.

Pozatym to żyrko ma sporo ustawień, więc najlepiej zacząć od instrukcji, bo niewiele napisałeś, jak ustawiłeś pozostałe funkcje.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o programowanie przyciskiem? Tak jak zaleca Align. Jest szansa że to rzez drgania? Wiem kiedy jest za duża a kiedy za mała czułość bo latam helikami do 3D od 3lat. Ale tutaj pomiędzy tymi momentami za dużej i za małej czułości nie ma tego idealnego miejsca, które trzyma ale nie trzepie. W każdym z moich 6pozostałych heli osiągnąłem ten moment.

Nie trzyma tzn obraca się i powoli faluje ogon czyli jest za mała czułość.

Link to comment
Share on other sites

No to są dosyć podstawowe ustawienia, które jak ustawisz źle, to możesz np. spalić serwo (cyfrowe/analogowe, endpointy oraz szerokość bramki). Do tego jeszcze opóźnienie, które ustawia się w zależności od tego czy latasz dużym czy małym helikiem oraz tego jak szybkie masz serwo.

 

Ja stawiam, że albo masz właśnie gdzieś tutaj coś źle ustawione, albo że helik ma wibracje, np. od niewyważonych łopat, co powoduje że żyro głupieje. Latamy dzisiaj koło południa na Czyżynach, jak masz czas to wpadnij, to może uda się coś zaradzić.

 

No i radzę też zarejestrować się na heli.waldorf.pl - to forum specjalistów helikopterowych :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie. Właśnie mam jeszcze problem z wytarowaniem łopat, a wał i szpindel mam prosty. 600 to nowy nabytek i dopiero się nią ucze podstawowe akro ale gyroskop mi przeszkadza.

PS Około której będziecie na pasie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.