Skocz do zawartości

Gyroskop Align GP780


tomnow95

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Przydały by się w normalu i w idlu na100% gazu. Nie moge go ustawić a rozpracowałem już wiele gyroskopów z przeróżnych półek. Albo go delikatnie trzepie i nie trzyma ogona albo trzepie ostro(szybko) i w miarę trzyma. Sprawdzałem ustawienia od 45% do 68% co każdy%. Bardzo proszę o szybkie odpowiedzi bo bardzo mi zależy żeby jutro sobie polatać. Może mam coś źle w apce(Aurora 9) w sensie wychyły serva itp? EPA na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy, że nie trzyma?

Jak trzepie szybko, to czułość za duża. Może helik ma za duże wibracje sam z siebie i żyrko głupieje. Możesz spróbować przykleić go na podwójnej gąbce.

Pozatym to żyrko ma sporo ustawień, więc najlepiej zacząć od instrukcji, bo niewiele napisałeś, jak ustawiłeś pozostałe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o programowanie przyciskiem? Tak jak zaleca Align. Jest szansa że to rzez drgania? Wiem kiedy jest za duża a kiedy za mała czułość bo latam helikami do 3D od 3lat. Ale tutaj pomiędzy tymi momentami za dużej i za małej czułości nie ma tego idealnego miejsca, które trzyma ale nie trzepie. W każdym z moich 6pozostałych heli osiągnąłem ten moment.

Nie trzyma tzn obraca się i powoli faluje ogon czyli jest za mała czułość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są dosyć podstawowe ustawienia, które jak ustawisz źle, to możesz np. spalić serwo (cyfrowe/analogowe, endpointy oraz szerokość bramki). Do tego jeszcze opóźnienie, które ustawia się w zależności od tego czy latasz dużym czy małym helikiem oraz tego jak szybkie masz serwo.

 

Ja stawiam, że albo masz właśnie gdzieś tutaj coś źle ustawione, albo że helik ma wibracje, np. od niewyważonych łopat, co powoduje że żyro głupieje. Latamy dzisiaj koło południa na Czyżynach, jak masz czas to wpadnij, to może uda się coś zaradzić.

 

No i radzę też zarejestrować się na heli.waldorf.pl - to forum specjalistów helikopterowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.