rabbitlkr Posted July 20, 2007 Posted July 20, 2007 Witam Kupiłem dzisiaj akumulatorki 800mAh i nie dopatrzyłem że to wodorki a nie kadmówki. problem polega na tym, że mam ładowarkę sieciową która była w zestawie z aparatura Sanwa i nie jestem pewien czy mogę nią ładować Ni Mh. Ech to przez te upały sie tak ciężko myśli i niedokładnie ogląda towar przed zakupem:P
Guest slawekmod Posted July 20, 2007 Posted July 20, 2007 Ładuj prądem 1/10 C przez 14 godzin i nic im się nie stanie.Przy takim prądzie ładowania zachowują się tak jak ni-cd.
Doman Posted July 20, 2007 Posted July 20, 2007 Ładuj spokojnie. 1/10C to i 24 godziny można trzymać nawet jak się naładowały ;-) Powiedz tylko ile mA ta ładowarka daje.
rabbitlkr Posted July 20, 2007 Author Posted July 20, 2007 daje 75mA. Powiem szczerze, że mnie panowie pocieszyliście bo już sie bałem, że aku będą szufladować sie
Guest slawekmod Posted July 20, 2007 Posted July 20, 2007 Łukasz, ładuj tak jak napisaliśmy i będzie ok.Możesz ładować też prądem 0.2C przez 7 godzin.Na prądzie 1/10C możesz zostawić pakiet na dłużej niż 14 godzin bez obawy przeładowania.Pozdrawiam.
slawko_k Posted July 20, 2007 Posted July 20, 2007 dokladnie tak jak pisza inni. zgodnie z literatura prady rzedu DO 0,2C sa bezpieczne dla nicd i nimh i mozna przekroczyc czas ladowania
Doman Posted July 21, 2007 Posted July 21, 2007 800mAh*1.4/75=14.9(3) Tak że ładuj 15 godzin do pełna :-)
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.