Skocz do zawartości

acro 3d


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kończe składać nowy model z epp jego poprzednik miracle 900 dokonał żywota i nie chce mi się go już naprawiać, a na extrima to chyba jeszcze za wcześnie

złożony z zestawu skrzydła z cieniutkiego epp z dzwigarem wewnątrz też z epp, ale dzięki temu skrzydło ma profil a nie jest płaskie jak deska, dołożyłem na dołe i górze kadłuba płaskowniki węglowe co by był stywniejszy masa na gotowo coś około 310g zastanawiam się czy tylko czy gws 2208/18T da radę pakiet 3s 1350 fulymaxa

 

dsc00172ro8.jpg

Shot with W810i at 2007-07-20

 

brakuje jeszcze wzmocnień z epp wzdłuż kadłuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

udało się pierwsze loty za mną. niestety byłem sam więc fotek brak, ogólnie jest ok to w zasadzie mój pierwszy 3d.

Wątpliwości budzi napęd próbowałem ze śmigłem GWS hd9/5 miękim 9/4,7 i powiem jest tak sobie to chyba najwolniejszy model jaki miałem to znaczy lata ale wydaje mi się że powinno być ciut ostrzej, acha próbowałem ze śmigłem 10/6 ale silnik się ugotował. model waży na gotowo 340g może jakaś podpowiedź na temat wyboru silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocniejszy napęd, cięższe zasilanie waga całości coś ok 420 g , no i większe przeciązenia skrzydeł, przy wykonywaniu pętli skrzydełka wyginały się w U raz w jedną raz w drugą stronę aż wreszcie zrobiły sru :shock: wielkich strat nie ma, pękło poszycie i dżwigar /z epp/ jednego skrzydła chcę zrobić dzwigary z węgla 3/1 po obu stronach skrzydła mam nadzieje że wystarczy.

 

tuż przed startem

p1000631tc6.jpg

Shot with DMC-TZ1 at 2007-07-30

 

p1000632mj7.jpg

Shot with DMC-TZ1 at 2007-07-30

 

to jest nieostre ale widać jak się zaczęły skrzydła wyginać

p1000646px5.jpg

Shot with DMC-TZ1 at 2007-07-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość 86cm długośc 90cm /mogę się ciut mylić, bo nie mam modelu pod ręką/ całość z epp wzmocniłem kadłub na górze i dole węglem 10/1 skrzydła z epp wewnątrz dżwigar i wszystko oklejone cienkim epp.

Do wolnego latania a przede wszystkim gdyby udało się zachować masę w granicach 300g pewnie by starczyło ale mi się zachciało dośc mocnego jak na ten model silnika no i pakiet 3s 1700 waga coś około 150g zrobiło swoje :(

wzmocnie skrzydła węglem.

Sam model jest przyjemy w lataniu można nim polatać dość dynamicznie :lol: pod warunkiem wzmocnienia skrzydeł, zmienie mu tylko serwa na hs55 obecnie lotki to hs55 wysokośc i kierunek conrady /na mój gust troche za wolne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.