Jump to content

Zawiasy do małcyh modeli depronowych...


czhomik

Recommended Posts

Mam już dość robienia zawiasów z taśmy samoprzylepnej w mojej Extre 300s EPP :D ... co drugi lot muszę poprawiać taśmę ... Może znacie jakieś inne metody zawiasów do shocków ?? aby były lekkie i trwałe :D

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawiasy z taśmy są w zupełności wystarczające do shocków, muszą jednak zostać spełnione dwa warunki: powierzchnie klejenia trzeba odkurzyć i ew odtłuścić, do robienia zawiasów użyć droższej taśmy 3M. Taśma jest chyba najbardziej optymalna.

 

Inny sposób na zawiasy opisany jest w instrukcji obsługi shocka Benny 3D której aktualnie nie mogę znaleźć :?

Link to comment
Share on other sites

Piotrze własnie ostatnio kupiłem taśme 3M za 7zł... czyli nie najtańsza i po 2dniach juz sie odkleja.. powiedz mi za ile ty kupowałeś swoją ?? albo może masz od niej opakowanie ??dokładnie jaka to jest ??

Link to comment
Share on other sites

Na stronce motylastego znalazłem fajny patent na zawiasy z petu. Tu masz linka http://www.tbm.lasowice.net/ >warsztat RC> "Zawiasy typu PET" (mam nadzije ze motolasty sie nie obrazi :wink: ). Szkoda Mariusz ze nie powiedziałes mi o tych zawiaskach wczesniej bo obecnie wykancam ten sam model i mam taki sam problem iwłasnie zawiasy bede zmieniał na te z PET-u.

Link to comment
Share on other sites

Zawiasy z tasmy i to niewazne jaiej czy to 3M czy paski pocietej folii ORACAL trzymaja sie idealnie EPP pod warynkiem ze wpierw miejsca gdzie bedzie przyklejona potraktujemy kilkakrotnie klejem polimerowym dragon. Najlepiej klej rozrzedzic deneturatem badz spirytusem ( denaturat zabarwi klej lekko na fioletowo niebiesko ) Ja stosuje 3 warstwy kleju tak aby uzyskac szklaca powierzchnie. Klej musi byc plyny prawie jak bardzo zadka smietana. Na taka wyschnieta powierzchnie ak nakleimy tasme i przeprasujemy to juz nie ma szans na oderwanie.

Tak przyklejone lotki w modelu EPP mam juz 2 lata i ak narazie nie zapowiada sie by cokolwiek chcialo sie odkleic.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.