Skocz do zawartości

rejestracja motoru


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

ale mtx jest jak najbardziej ok ;D i nie chodzi o sam fakt ze 50 a o fakt chwalenia się że "mój to z 20km pociska 300km/h a ma 49.99 ccm... bo wiesz dałem se mu kevlarowy tumik i zembatki zmieniłem..." co za różnica czy jeździsz "50" po "tuningu" czy 250... cena taka sama. od strony prawnej i tak nieprawidłowo i tak więc poco?

 

wracając do tego że się nie znam... to czym różni się ednduro od crossa jak nie homologacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

... to czym różni się ednduro od crossa jak nie homologacją?

 

to dwa całkowicie różne motocykle różnią się:

 

homologacją jak sam wiesz

zawieszeniem

hamulcami

kątami ramy i samą konstrukcją ramy

szczątkowa instalacja elektryczna

no i najważniejsze całkiem ale to całkiem inny silnik, inna skrzynia biegów na tor

 

wyobraź sobie że jazda crossem w terenie to żadna przyjemność a 50 cmm to naprawdę brak przyjemności wystarczy sie przejechać

 

jest jeszcze coś takiego jak hard enduro czyli teoretycznie cross z homologacją ale tak naprawdę to skrzyżowanie enduro z crossem, złagodzony silnik o wiele dłuższych przelotach pomiędzy serwisami, i sporo bzdetów zrobionych pod homologację

 

 

na sam początek zabawy w teren na motocyklu dla około 17 latka polecam spokojne enduro 2t o pojemności 125 cmm od yamahy dt przez kawasaki kmx, suzuki ts, ktm lc2 (silnik jest z dt trochę zawieszenie fajniejsze) po crm hondy, wszystkie dysponują zbliżoną mocą i nadają sie na pierwszy motocykl o ile są zablokowane, bo odblokowane mogą już zadziwić ;] zresztą zawsze szybciej doskwiera waga, słabe zawieszenie i hamulce niż moc a raczej jej brak, mowa oczywiście o tanich endurakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się rozpisałeś to mogłeś dodać od razu co nico o funduro, turystycznym enduro i napisać że to enduro o którym piszemy to soft enduro czyli inaczej dualsport... no i supermoto.. też ciekawa opcja... często się zdarza że ludzie to mylą... a no i zapomniałem crossy z tego co mi wiadomo występują w pojemności od 65... od niedawna wprowadzona jest klasa junior 50cm w której już chyba nikt z udzielających się w temacie nie kwalifikuje się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te co podajesz to na sile są wprowadzane

 

chodzi o ogólne różnice między enduro a cross a nie o wypisywanie kolejnego rozkładu endurkaów które z enduro mają już tylko wspólny wygląd ;] a dual sporty to dual sporty to soft to chyba czyjś wymysł własny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem się ze w lipcu lub sierpniu zrobie kat A

 

w przyszlym roku B i mysle ze w tym rku pojezdze emteiksem ;) a w przyszlym kupie sobie aprilie rs 125 obydwa motory mi sie odobaja ;D wiec jak starczy pieniedzy i miejsca w garażu to czemu nie obydwa ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sorki ze post pod postem ;)

 

pytanko mam

okazuje sie ze kumpel kupil to od jakiegos goscia co sprowadzil ją z niemiec i papiery jednak nie sa przetlumaczone.. honda nie jest zarejestrowana

 

tata straszy mnie tu karą bo podobno trzeba po sciagnieciu w ciagu ilus dni oplacic clo zarejestrowac itp.. jakie moga wyjsc tego koszta

 

?

motorek: honda mtx 80cc 2t 12KM 1989r

 

 

edited: jak to jest z tym cłem

 

na innych forach jeden napisal ze motory z UE sa zwolnione z cła a drugi ze rok zwłoki z zaplaceniem cła to 10% ( w skali roku) to ja juz nic nie rozumiem z tego :| :roll: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak bedzie? moze mi ktos podac koszta ?

 

cła oczywiscie nie płace tak? bo motor sprowadzony byl w 2007r.

 

mam zdjecia papierow ktore kumpel mi zrobil( zdjecia) nie ma tam umowy ze sprzedajacym z niemiec bo kumpel chyba takiej nie ma.. ( ale nie byl kradziony)

 

wstawic zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.