Skocz do zawartości

HK-TR6A V2 - dziwne zachowanie


gregy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkałem się z takim problemem: aparaturka HK-T6A V2 + odbiornik HK-TR6A V2 + ESC z BECem ( TP MAG8 18A) na trzecim kanale, na pozostałych serwa 9g. Nadajnik z odbiornikiem binduje się bez problemu, po właczeniu zasilania nadajnika i odbiornika słyszę "meleodyjkę" potem dwa krótkie bipy. Wszystkie serwa pracują OK ale kiedy próbuję "dodać gazu" to regulator wydaje z siebie serię krótkich bip-ów co w jego języku ma oznaczać niskie lub wysokie napięcie zasilania.

Dla sprawdzenia podłączyłem aparaturę EURGLE (to samo co Turnigy 9X) z odbiornikiem i tu wszystko działa poprawnie. ESC zgłasza się melodyjką, potem 3xbip (LIPO 3s) beeeep i normalna praca serw i napędu.

Czy spotkał się może ktoś z takim przypadkiem? Niestety nie mam innego odbiornika HK dla porównania ale chyba nie tutaj leży problem.

Zastanawiam się dlaczego ESC już na początku źle rozpoznaje wielkość baterii ( tylko 2xbip a nie 3x) i nie kończy dłuższym beeeep (co oznacza zakończenie testu)

To co mogłem jeszcze sprawdzić to napięcie z BECa na odbiornik - jest OK, 4,99V

Ki diabeł? Odbiornik uszkodzony? To dlaczego pracują serwa i to na wszystkich możliwych kanałach?

Może ktoś pomoże- z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppompka - jesteś wielki, teraz dopiero sprawdziłem i jak się okazuje to przy trymerze od przepustnicy w dolnym położeniu - wszystko jest OK. Cóż przywyczaiłem się trochę do tych komputerowych wynalazków gdzie trymery są w położeniu środkowym. A swoją drogą to ciekawe jak zachowa się z reglem od dwukierunkowego szczotkowca, tutaj położenie 0 jest w połowie i trymer na środku.

Niemniej jednak leci do Ciebie "POMÓGŁ" i wybawiam Cię z pechowej 13-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym regulatorze jest możliwość ustawienia tylko:

- hamulca ( ON, OFF)

- typu baterii (LIIO/LIPo, NiMH/NiCd)

- trybu odcięcia (soft-cut, cut-off)

- nachylenia odciecia ( low, medium, high)

- trybu startu (normal, soft, supersoft)

- timingu (low, medium, high)

 

a przyczyną dziwnego zachowania regulatora było ustawienie trymera w położeniu środkowym (co jednak nadal mnie nie przekonuje). Zjechanie w dolne położenie spowodowało poprawną pracę regla.

 

Myślę że na tym temat można zakończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym regulatorze jest możliwość ustawienia tylko:

[...]

Ja nie pisałem o programowaniu, ale o kalibracji!

 

a przyczyną dziwnego zachowania regulatora było ustawienie trymera w położeniu środkowym (co jednak nadal mnie nie przekonuje).

I słusznie. Po to właśnie jest kalibracja.

 

Myślę że na tym temat można zakończyć

Twój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja mam podobny problem.

 

Jedno serwo wydaje dziwne dźwięki, a silnik po włączeniu od się załącza.

 

Na wszelki kupiłem drugi odbiornik i zobacze jak się będzie zachowywało na nim.

 

Regulator mam NOSRAM EVIL REVERSE 120A, obsługuje szczotkowce i bezszczotkowce.

 

Ułożenie trymetrów na dół nie próbowałem, ale w końcu potrzebuje mieć wsteczny więc o co chodzi ?? może coś pomożecie i coś źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ustawienie trymetru gazu na samym dole ..... i jest ok. daje przód jedzie do przodu, daje w dół jedzie do dołu.

No ale dla mnie było to niepojęte że gazem nie można obrotów wstecznych ustawiać trymetrem.

Także chyba z regulatorem w takim razie wszystko ok.

Dziś wieczorem jeszcze sprawdzę czy mam dziwne "biipy" serw, ale sądze że już ten drobny zabieg pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.