Skocz do zawartości

Akumulator NiMH 1300mAh 9.6V - Hitec OPTIC 6


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam aparaturę jak w temacie 35mhz

i moje pytanie jest takie ile wam trzyma bateria jak się bawicie nią

bo mnie max 30 minut i muszę ładować

czy to normalne czy nie powinno to trzymać dłużej

czy to oznacza że jak wymienię pakiet na nowy będę miał dłuższy czas pracy aparatury czy nie

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój trzymał tak do 200 min, czas się trochę wydłużył po wymianie modułu na 2,4. Możesz spróbować ją zregenerować przez rozładowanie i ponowne naładowanie do pełna małym prądem.

Proponuję lipola, zapomnisz o ładowaniu.. Ja tak zrobiłem i to jest bardzo dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy ze stoperem nie sprawdzałem, ale wnioskując po ilości lotów jakie ostatnio wykonywałem (każdorazowo co najmniej 60 minut szybowcem w powietrzu), to wychodzi mi właśnie tak 180-200 minut, czyli prawie 3,5h.

 

Zrób tak jak sugeruje qbacz, rozładuj i naładuj małym prądem, tak z 0,15A. Aha, i jeśli do tej pory ładowałeś pakiet nadajnika ładowarką od kompletu, to ją wywal i przerzuć się na procesorową. Do czego nadaje się fabryczna ładowarka? Hmm... do niczego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Możesz też zastosować LiFe http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14076

Niższe napięcie od lipola (9,9V na pakiecie 3S) i nie trzeba się tak nad nim trząść (można spokojnie trzymać go w aparaturze, nie jest też tak wrażliwy na przeładowanie i nadmierne rozładowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.